Erinevate karastusjookide suhkrusisalduse loetelu

Mõiste “karastusjook” tähendab rohkem kui lihtsalt sodasid – see hõlmab ka suhkrulisandita suhkruid või magusaineid, sealhulgas puuviljapunti, limonaadi, magustatud teesid, spordijoogusid ja energiasiseseid jooke. Optimaalse tervise huvides peaksite lisama oma suhkru tarbimist vähem kui 10 protsendini oma päevasest kalorist – see on 200 kalorit 2000-kalorise toiduga – aga see võib olla keeruline, kui karastusjook võib sisaldada 10 tl suhkrut või rohkem Ühe portsjoni kohta.

Sodas

Suhkru sisaldus sodas on umbes 32 grammi 12 untsi teatud ingver ales peaaegu 40 grammi mõnes colas. Iga 4 grammi võrdub 1 tl suhkrut. Sibula-lubjaga võib helistada 38 grammi suhkrut, samal ajal kui juure õlut võib sisaldada 39 grammi ühe 12 untsi kohta. Suhkru kogus sodas varieerub brändi järgi.

Puuviljamahlad, teed jm karastusjoogid

Puuviljalõikur, külmtav tee ja limonaad võivad tunduda tervislikumate valikutega kui sodas, kuid see ei ole alati nii. Puuviljalõikurid sisaldavad vähemalt 25 grammi suhkru kogust 12 untsi kohta, kuid mõned sidrunimaitselised jääd teed on 32 grammi ja kontsentraadist valmistatud limonaadid sisaldavad 37 grammi. Kui soovite pärast sportimist ennast üles tõusta või täiendada, vali hoolikalt: energiasisaldusega joogid sisaldavad umbes 49,5 grammi suhkrut, spordijookidel on aga tagasihoidlik 19 grammi.

Dieet Soda

Dieetrikast ei sisalda suhkrut, kuid need sisaldavad kunstlikke magusaineid nagu aspartaam.