Heledad väljaheited ja madala süsivesikute sisaldus dieedis

Kui alustate madala süsivesinike sisaldusega dieeti, võite loota kaalu langetamiseks, veresuhkru stabiliseerimiseks ja rasvade põletamise võimete parandamiseks. Te võite märgata oma keha muutusi, mida te ei oodanud – sealhulgas dramaatilisi muutusi soolte liikumisel. Mõned madala rasvasisaldusega dieedil esinevad kõhukinnisus kiu tarbimise vähenemise tõttu, samal ajal kui teistel võib motoorika suurenemise tõttu tekkida lõtv väljaheide Toidu kaudu oma seedetraktist. Valgenev väljaheide mõjutab vähese arvu vähese rasvasisaldusega dieedil tekkivat rasvade samaaegset suurenemist. Siiski võib helekollane väljaheide näidata ka tõsise meditsiinilise seisundi esinemist, seega ei tohiks te lihtsalt eeldada, et nad on seotud teie toitumisvalikutega.

Äärmiselt madala rasvasisaldusega toidusedel ja väljaheites värv

Kui järgite mõõdukalt piiravat vähese süsinikuarvuga dieedi 50 kuni 150 grammi päevas, on ebatõenäoline, et teie toitumisharjumused mõjutavad teie väljaheite värvi. Ainult siis, kui lülitate väga madala süsivesinike sisaldusega dieedile ja suurendate oluliselt rasvade tarbimist, mis võivad teie soolestiku liikumises valge olla. Ketogeensel dieedil, mis nõuab süsivesiku tarbimist nii vähe kui 0 … 20 grammi päevas, saate Tarbivad kuni 70 protsenti oma päevasest kalorist rasva kujul. Standardse 2 000-kalorikuga dieediga päevas on umbes 155 grammi rasva ööpäevas. Teie sööki koosnevad peamiselt lihast, võist, kodulindudest, kalast, elundilihast, loomarasvast, kookosõlikast ja väikestest lehtkapsast.

Rasva olemasolu teie väljaheites

Mõnikord võib väga väheste rasvhapete ketogeneetiline toitumine teil tekitada steatorröa või rasvase kõhulahtisuse. Te võite märgata oma väljaheites valgeid purjeid, mis on seedimata rasv. Nad võivad samuti hõljuda ja tunduda õline. Steatorrhea on märk sellest, et te ei kogu rasvu täielikult seedima – kuid teie sapiteede süsteem peaks mõne päeva jooksul muutuma, kuna keha muutub harjumiseks teie rasva tarbimise järsu suurenemisega. Ajakirja Journal of Lipid 2007. aasta väljaandes avaldatud uuring Uuringud näitasid, et kõrge rasvasisaldusega dieediga hiirtel täheldati märkimisväärseid muutusi soole füsioloogias. On tõenäoline, et inimestel tekib seedetrakti sarnane dramaatiline muutus rasvapiima olulisel määral muutmisel.

Kergelt värvitud väljaheide võib näidata seedetrakti häireid

Maksa sapiteede looduslik vabanemine annab tavaliselt väljaheitele iseloomuliku pruuni värvi. Piisav valk ja küllaldane hüdratsioon tagavad sapiteede hea taseme. Madala süsivesikutega dieet annab tavaliselt piisavalt valku, kuid võib jätta teid dehüdreerituks, kui te ei tarbi piisavalt vedelikke; sapiteede süsteem koosneb sapipõie, maksa ja pankrease hulgast. Kui teie väljaheide on kahvatu, võib see olla tingitud sellest süsteemist, mis ei ole toitumine häiritud ja mis on oluline rasva seedimisel. Maksahaigus, sapikivid, teatavad ravimid ja sapiteede kitsendamine on muud põhjused, et sapipõletikust ei teki piisavalt sapiteet, et tumedamaks rooja värvi. Kui kahvatukollane väljaheide on regulaarne, pöörduge arsti poole, et välistada need tõsised põhjused. Palevärvi väljaheidet ei tohiks eirata, kui see püsib enam kui paar päeva. See võib olla tõsise seisundi märk, sealhulgas vähktõbi, ravimata tsöliaakia, pankreatiit või Crohni tõbi.

Stool värvi taastamine

Kui teil on väga vähese süsivesinike sisaldusega dieet, kaaluge karbamiidide lisamist ja rasvade vähendamist veidi, et näha, kas teie rasvade neeldumine paraneb päeva jooksul. Muud põhjused, nagu pankreatiit, ravimid või sapikivid, võivad meditsiinilise sekkumisega lahendada. Kui aga kahvatus väljaheid on põhjustatud tõsistest seisunditest nagu maksahaigus või vähk, püsivad nad püsimata, olenemata teie süsivesiku tarbimisest.