Ibs ja puhitus pärast riisi söömist

Ärritatud soole sündroomi või IBS-i sümptomid võivad inimestelt erineda suuresti, kuid ülitundlikkus, eriti pärast sööki, on puhitus laialt levinud. Nagu sümptomid, mis põhjustab IBS-i patsiendil puhitus, võib see inimeselt erineda, nii et sageli võtab teie toitumise ajal oma toitumisviisis proovide ja viga. Riisi puhul võivad eri tüüpi riisid proovida isoleerida puusa täpse põhjuse. Kui teil on endiselt puhitus, konsulteerige arstiga. Võib juhtuda, et teil on lisaks IBS-le veel üks seedetrakti häire.

IBSist

IBS-i täpne põhjus on ebaselge, teatab Marylandi Ülikool Meditsiinikeskusest, kuid IBS-i sümptomid on teadaolevalt tingitud liiga kiiresti või liiga aeglaselt hangitavatest soolestiku lihastest. Dieet mängib märkimisväärset osa IBS-i sümptomite kontrollimisel või süvendamisel, kuid puudub üldine dieedinõuanne, mis kõigile sobib, ütleb Rahvusvaheline Funktsionaalsete Seedetrakti häirete Fond. Mis toit põhjustab puhitus, võib teil IBS-iga teisele inimesele põhjustada probleeme.

Riisi tüübid

Kogu maailmas kasvatatakse palju erinevaid riisitüüpe, kuid riisi liigitamiseks kasutatakse sageli kahte peamist kirjeldust: pruun riis ja valge riis. Vastavalt Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi andmetele on pruun riis minimaalselt töödeldud, erinevalt valgest riisist ja sisaldab rohkem toitaineid, vitamiine ja mineraale kui valget riisi. Valget riisi töödeldakse põhjalikumalt kui pruun riisi. Rafineerimisprotsess eemaldab paljudest toitainetest ja kiududest valge riisi, kuid see küpsetab kiiremini ja on pikema kõlblikkusajaga kui pruun riis. Kuna paljud toitained on rafineerimisprotsessis valgest riisist eemaldatud, on enamik valget riisi – USA-s igal juhul – rauda, ​​niatsiini, tiamiini ja foolhapet lisatud.

Riisiprobleemid

Rice ei peeta tavaliselt IBSiga seotud puhitus, kuid see ei tähenda, et see võib põhjustada probleeme mõnedele inimestele. Üks võimalik põhjus võib olla tarbitava riisi tüüp. Näiteks on pruun riisil palju kiudaineid, mis võivad põhjustada gaasi ja puhitus, eriti kui teid ei kasutata suure kiudainete söömiseks ja nad söövad teisi toiduaineid, näiteks uba, mis sisaldavad ka kiudaineid. Vastavalt Gastroparesis ja Düsmotilities Associationile on valge riis IBS-i patsientidel tavaliselt hästi talutav, kuid see sisaldab tärklisi, mis võivad põhjustada gaasi ja puhitus.

Riisi soovitused

Säilitades teie toitu kaks kuni kolm nädalat ja märkides, et teatud tüüpi riis põhjustab puhitus, võib see aidata teil isoleerida, mis teie täpne valland võiks olla, ütleb Rahvusvaheline Funktsionaalsete Seedetrakti häirete Fond. Kui leiate, et pruun riis põhjustab probleeme, võib teie üldise kiu tarbimise langus ja suurema veega joomine aidata, sest võib-olla muutub see valgeks riisiks, sest see sisaldab vähe kiudaineid. Kui valge riis põhjustab probleeme pruuni riisi kasutamisel, võib see samuti hõlbustada puhitus. Riisiseisundi söömine ilma muude toiduainete, vürtside ja maitsetaimede pakkumiseta aitab teil piirata ka seda, millist tüüpi riis probleem tekitab, ja ka võimalike muude võimalike vallandumiste kõrvaldamine.

Riisi vältimine üldiselt võib aidata leevendada puhitus, kuid kõige parem on konsulteerida kvalifitseeritud tervishoiutöötajaga, kui otsustate seda teha, kuna võite kaotada olulised toitained. Kui leiate, et mõlemat tüüpi riis põhjustab probleeme, on hea mõte pöörduda oma arsti poole, kuna lisaks IBS-ile võib teil olla ka toidutalumatus, toiduallergia või muu seedehäire.

Täiendavad hoiatused