Info inimestele silma jaoks

Inimese silm vastutab nägemise eest. Nägemise protsess nõuab, et silmad näeksid väliseid omadusi, näiteks värvi ja liikumist, ja jagavad seda teavet aju abil. Inimestel võivad olla värve, suurust ja kuju erinevad silmad, kuid kõikidel silmadel on vaja neid funktsioone toetada.

Silma tunnused

Iga silmiekvall istub silmatiiglis kolju õõnes avas. Painduv nahaplaan, mida nimetatakse silmalau katteks ja kaitseb silmaümbruse esikülge, ja valgel alal, mis on tuntud kui sclera, katab suur osa silmamuna. Silmamurru esiküljel olev ümmargune värviline iiris sisaldab väikest musta ümmargust pinda, mida nimetatakse õpilaseks. Selgitage oma lapsele, kuidas õpilane valguse muutudes muutub. Iiris on just taga ümmarguse läbipaistva kudede tüve nimega sarvkest ja just selge sfäärilise kude ees, mida nimetatakse objektiiviks. Silmamargi tagaküljel olev vaade on väga tähtis õhuke membraan, mida nimetatakse võrkkestaks. Näita oma lapsele mitmesuguste loomade pilte ja küsige, kuidas iga looma silmad on erinevad tema loomadest. Selgitage, kuidas mõnedel loomadel on oma silmad erinev. Mõnedel on näiteks silmad, mis on lähemal, mis annab neile parema sügavuse.

Sinu silmade funktsioon

Inimese-silm toimib nagu kaamera välise objekti ja sündmuste piltide vaatamise protsessis. Valgus jõuab silma läbi sarvkesta, mis reguleerib silmade nähtavuse nägemisele suunatud esemeid. Iiris kontrollib lihaseid, mis muudavad õpilase suurust silma siseneva valguse hulga reguleerimiseks. Pärast õpilase möödumist ulatub kerge lääts, mis keskendub kiledele sarnase võrkkesta valgusele. Võrkkesta sisaldab tuhandeid valguse suhtes tundlikke rakke, mis aitavad valgust ümber kujundada, et aju tõlgendataks piltana. Kas teie laps katab ühe silma, siis teine ​​silm. Küsige temalt, kuidas asjad erinevad, kui ta seda teeb.

Tearide eesmärk

Tearid on inimese silma oluline osa, mis aitab silmi kaitsta ja tagab, et need toimivad nii hästi kui võimalik. Igal silmal on välisservas losakeelik. Need näärmed tekitavad pisaraid, mis aitavad silmi välimist osa puhastada ja õlitada iga kord, kui te seda vilgu. Suplusprotsess eemaldab igasuguse mustuse ja ärritavate ainete, sealhulgas tolmu ja mikroobide.

Silmaprobleemid

Mõnede inimeste silmad ei tööta ideaalselt ega korralikult. Kui silmadel on selliseid probleeme, peate võib-olla võtma kontaktläätsed või prillid, et parandada ebapiisavat nägemist. Mõnikord võib meditsiiniline protseduur, näiteks laserkirurgia, korrigeerida nägemisprobleeme. Ühised nägemishäired hõlmavad lähipiirkonda, mis juhtub siis, kui näete kaugete objektide selgelt ja lähedasi objekte, mis ei ole piisavalt selgesti nähtavad, ja lühinägelikkus, mis juhtub siis, kui näete lähedasi objekte selgelt ja kaugetel objektidel, mis ei ole piisavalt selged. Astigmatism tekib siis, kui sarvkest ei ole ühtlaselt kujundatud, mistõttu objektid näevad udune.

Silmade säilimine tervena

Silmade tervena hoidmiseks on tähtis saada regulaarseid nägemisteravikke, eriti kuna paljud silmahaigused ja -probleemid on ravi alguses tuvastatavad. Silmahoolduse spetsialistid saavad testida silmi, et näha, kas need töötavad korralikult. Teie silmadega seotud probleemide näited hõlmavad ebanormaalset tundlikkust valguse suhtes, püsivat punetust või pisaraid, sagedast hõõrumist, kaugemate esemete nägemise võimet, lugemisprobleeme, kipitust ja valgeid õpilasi. Öelge oma lapsele, et päikeseprillid on kulunud, et kaitsta oma silmi UV-kiirte eest, mis võivad tema nägemist kahjustada.