Joogivee tähtsus treeningu ajal

Vesi on rohkem kui lihtsalt vabandus, et peatuda ja hingata. Medline Plus nimetab vett kõige rohkem tähelepanuta, kuid vajalik toitainena sportlastele. Kui te kaotate vee oma kehast läbi higi, peate selle vedeliku asendama uue veega, et püsida tervena ja ära hoida dehüdratsiooni ohtlikke mõjusid. Veesõiduki olulisuse mõistmine treeningu ajal tähendab, et veetõbi hinnatakse veelgi rohkem kui varem.

Veekaotus vead

Teie keha julgustab jahtumist pingutuse ajal, mis tähendab, et te kaotate vee kasutamise ajal. Ühe tunni jooksul võib keha kaotada mitu liitrit vett, nii et peate selle vee asendama või dehüdratsiooni tagajärjel tekkima. Loomulikult ei ole vesi ainus toitaine, mida te treenides kaotad. Hõõru sisaldab ka naatriumi ja kaaliumi, mis võib olla muret pikema pingutuse ajal, näiteks maraton.

Dehüdratsiooniefektid

Kui te arvate, et teie veetarbimise vahelejätmine pole suur asi, mõtle uuesti. Dehüdratsioon võib tekkida siis, kui hoiate ära oma hüdratatsioonivajadused, mille tagajärjeks on sellised probleemid nagu koordinatsiooni kaotus, lihaste väsimus, kuumat haigus – mõtle segadust, krambid ja ammendumine – ja suutmatus reguleerida oma kehatemperatuuri, mis võib teie tervist mõjutada Sportlik jõudlus ja teid haigeks. Ameerika Spordimeditsiini kolledž märgib, et saate hinnata oma hüdratsiooni taset, uurides uriini ja värvi. See peaks olema sagedane ja kahvatu kollane. Harv urineerimine ja tumekollane uriin viitab dehüdratsioonile.

Hüdraadi aitamine

Ameerika spordimeditsiini kolledž juhib tähelepanu sellele, et enne verejooksu ja selle ajal tuleb vesi jooma, et hoida tervisliku hüdratatsiooni taset. Eesmärk 17-20 untsi paar tundi enne treeningut ja seejärel 8 untsi 20 kuni 30 minutit enne alustamist. Kui liikuge, planeerige 7-10 untsi iga 10-20-minutilise treeningu jaoks ja seejärel jahtuge vähemalt 8 untsi vähemalt 30 minutit pärast treeningut. Investeerimine mõõtemahutusega veepudelisse aitab teil tagada, et te joote piisavalt.

Spordiharrastused

Kui te kavatsete harrastada rohkem kui 60 minutit, siis veekraan tõenäoliselt seda ei lõigata. Seda seetõttu, et teie keha kaotab naatriumi ja kaaliumi ning ka vee. See võib põhjustada selliseid probleeme nagu segadus, lihaskrambid ja isegi vee mürgistus (liiga palju vett ja küllalt naatriumi kehas). Kuigi spordijoogid ei ole lühemate treeningute jaoks vajalikud, võivad pikamaa vaheajad või spordimängud tund aega pärast elektrolüüdipõhist spordijooki vajada.