Kas imikute aurustamisvahendite kasutamine on ohutu?

Aurutid kasutavad auru siseruumide niiskuse taseme tõstmiseks. See võib aidata vältida ninakanade kuivust ja ärritust kuivades talvekuudes ja hõlbustada hingamist respiratoorse viirusega haigetel. Ilma nõuetekohase hoolduse ja sagedase puhastamisega võivad aurutajad siiski suurendada bakterite ja hallituse kasvu ning panna oma laps potentsiaalselt raske haiguse ohtu. Nende ohtude vältimiseks loe hoolikalt läbi ja järgige aurustiga kaasasolevaid kasutus- ja hooldusjuhiseid.

Asetage aurusti turvalises kohas, eemal oma lapse võrevoodi ja kodus olevate lemmikloomade või teiste laste eest kättesaamatus kohas. Aurusti peaks olema kallutamise ja põletamise vältimiseks tasane, püsiv pind, näiteks laud või kummut. Ärge asetage aurustajat fotode või muude esemete lähedale, mis võivad auru kahjustada.

Vajadusel kasutage aurustajat öösel, kuid kontrollige sageli märke sellest, et teie beebi toas on niiskuse tase liiga kõrge. Kui aknad ilmuvad kondensatsioonile või kui pinnad muutuvad niiskemaks, on see märge, et ruum on liiga niiske. Suure niiskuse tasemega suureneb hallitusseente ja bakterite kasvu oht kodus.

Lisage aurustile kõik ravimid vastavalt lapse pediaatri juhendile. Vastavalt AskDrSears.com-le, on lavendel ja eukalüptiõli rahustav ja aitavad hävitada imikutel ülekoormust. Kontrollige oma aurusti tootja juhiseid, et määrata õige protseduur ravimi või eeterlike õlide lisamiseks oma seadmesse.

Asendage aurustis iga päev vett. Pühkige paak seebiga ja veega ning täitke tank uuesti destilleeritud veega. Tavaline kraanivee võib sisaldada mineraalaineid, mis hajuvad õhku koos õhuniisutajaga, selgitab USA Keskkonnakaitse Agentuur. Nende mineraalide sissehingamine võib olla ohtlik teie lapse tervisele.

Aurusti puhastage ja steriliseerige iga paari päeva tagant veepaagi sisemuse puhastamisega skaala ja kile eemaldamiseks ja puhastage paak 3-protsendilise vesinikperoksiidi lahusega. Loputage paak enne uuesti täitmist väga hästi.