Kas raseduse ajal on valerii root ohutu?

Valeriana officinalis või valeriin juur on taim, mida tavaliselt kasutatakse ärevuse, unetuse ja närvisöörduse rahutuseks. Paljud inimesed kasutavad valerijat alternatiivina retseptita une abiainetele. Taimsed praktikud kasutavad ka valeriajuuredeks depressiooni, epilepsia, kerge treemoride ja tähelepanupuudulikkusega hüperaktiivsuse häirete raviks. Võimalik, et olete raseduse ajal kasutanud taimseid ravimeid või toidulisandeid alternatiivina retseptiravimitele. Enne ravimsööda lisamist peate alati oma arstiga nõu pidama, kuna see võib teie ja teie lapse jaoks olla ohtlik kõrvaltoime.

Ajalugu

Valerian juur on mitmeaastane. Taim kasvab ligikaudu 2 meetri kõrguseks ja sirge õõnes varred on vihmavarre sarnased pead. Sellel on tumedad rohelised lehed, millel on teravaid näpunäiteid ja karvane alumine külg. Valerianil on lõhnavad lõhnavad lilled, mis sisaldavad valget, lilla või roosa õisi. Taimsed ravimid kasutavad harilikult harilikku pruunit juurvilja ravimit. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on valeriid juurit tavaliselt kasutanud unetuse ja närvisüsteemi häirete raviks alates teisest sajandist. Nii Hipokraat kui ka Galen kirjeldasid selle omadusi ja Galen määrab selle kui insomnia ravivahendi. 16. sajandil kasutasid naised parfüümi valerihiajuust. Taim oli eriti populaarne 17. sajandi Euroopas.

Rasedus

Kui olete rase või kavatsete rasestuda, ei tohiks sul kasutada valeriajuure. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuses selgitatakse, et kuigi uuringud ei avalda mingit kahjulikku mõju viljakusele ega loote arengule, on vaja rohkem uurida pikaajalisi kõrvaltoimeid inimestele, eriti rasedatele naistele või lootele. Kui otsustate valerii root eemaldada, peate selle kõigepealt arutama oma arstiga.

Hoiatused

FDA ei ole hindanud valeriajuure juurest ohutuse, efektiivsuse ja puhtuse osas ning selle taimse lisaaine kasutamise riskid ei ole teada. Drugs.com selgitab, et on esinenud juhtumeid, kus on müüdud taimseid toidulisandeid, mis sisaldavad toksilisi metalle või teisi ravimeid. Enne selle või mõne muu taimse lisaaine võtmist konsulteerige alati oma arstiga.

Kõrvalmõjud

Vastavalt Drugs.com-le, võivad inimesed, kes võtavad valerii root, võivad esineda kõrvaltoimeid. Kõrvaltoimete hulka kuuluvad peavalu, rahutus, rahutus, laienenud õpilased, ebaregulaarsed südamelöögid ja unetus.

Kaalutlused

Kui olete rase, peate rääkima oma arstiga valeriinijuure võtmise eelistest ja riskidest. Kui otsustate kasutada valeriajuure ja teie arst nõustub, ostate mainekaid praktikud, näiteks sertifitseeritud ravimtaimede ravimtaimesid.