Kas seal on ideaalne vöökoht ja rinnus suhe?

Vereülekandearvu suhe on oluline arv, mida kasutatakse tervise ja sobivuse hindamiseks. Täpsemalt, see on mõõdetuna vööümbermõõdu osakaal rindkere ümbermõõdule. Seda suhet kasutatakse kogu keha kuju määramiseks kombinatsioonis talje-jalgade suhte ja kehamassi indeksiga. Ehkki ideaal erineb meestel ja naistel, jääb see kindlaksmääratud vahemikku optimaalse tervise ja sobivuse juurde.

Lese ja rindkere suhe on määratletud

Teie talje-rinna suhe on teie vööümbermõõt jagatud teie rindkere ümbermõõduga. Vastus on esitatud kümnendkoha kujul. Näiteks on inimene, kellel on 28 tolli talu ja 34 tollise rinnaga, vöökoht ja rinnaosa 0,82. Vööri ja suu suhte kindlaksmääramiseks võtke mõõdulint ja mõõtke oma vöökoht kõige väiksemas punktis. Seejärel mõõtke oma rindkere all otse oma käte alla, libistage mõõtelanget läbi oma varreid. Suhte saamiseks jagage oma vööümbermõõtu ümbermõõt rinnus.

Tervislik suhe

Teie vöökoht ja rind on suhteliselt olulisemad teie tervise määramiseks kui teie talje-jalgade suhe ja kehamassiindeks, mis on teie keharasva suuruse ja kaalu järgi. Eesmärgiks on tagada, et teie vöökoht on alla 35 tolli, kui olete naiste ja 40 tolli, kui olete mees, ja et teie kehamassiindeks on vahemikus 18,5-25. Vereülekandearvu suhe koos vöökohtadega To-hip-suhe, on kuju määramisel kasulik tegur. Kui vöökoht ja rind on suhtega väiksemad kui vööri ja jalga suhe, on kehas suurem osa oma kaalukäigust. See kipub tekitama rohkem terviseprobleeme kui keha, mis kannab põhiosast suuremat osa. Kui teie vöökoht on suurem kui teie rind ja puusad, võib see teie tervist kahjustada.

Ideaalne suhe

Esteetiliselt ideaalne suhe, mis erineb inimeselt inimeselt, on ajaloo jooksul ühine. Naiste jaoks on ideaaliks üldjuhul püstklaas kuju, kus vöökoht on õhuke ja talje-jalgade suhe ja vöökoht ja rind on suhtega võrdsed. Meeste jaoks on ideaaliks üldiselt madalam talje-rinna suhe kui talje-jalgade suhe. See tähendab, et rind on suurem kui puusad ja vöö.

Suhtarvu muutmine

Pingutusega saate oma keha kuju muuta, täites erinevaid harjutusi. Kui kaalulangus on teie peamine probleem – kui teie vöökoht on suurem kui teie puusad või rinnus, saate oma kalorikoguseid vähendada ja teha südame- ja tugevuskoolituse segu, et aidata teil oma vöökohtadeta ja keharasva kaotada. Kehakaalu jaotuse muutmiseks tehke harjutusi, mis töötavad suuremates lihastes piirkonnas, kus soovid kaaluda – teie ülemine või alumine keha – ja teha harjutusi, mis töötavad väiksemate lihastega piirkonnas, kus te soovite kaotada Kaal.