Kas terve öö terve?

Hommikusöögiks tundub, et teravili tundub olevat mitte-brainer. See on lihtne teha ja süüa. Kuid te ei pea teravilja piirduma hommikusöögi ajaga. Teravili, nii kaua kui valite tervisliku sordi, teeb hea valiku ka öösel, olgu siis siis seda õhtusöögi või suupisteid söömas.

Mitte kõik hommikusöögialused teevad hea valik. Tervisliku teravilja otsimisel vali terve tera esimene koostisosa, näiteks terve nisu või terve kaer. Samuti soovite vaadata suhkrusisaldust. Otsige teravilja, mis ei sisalda suhkrut, või portsjoni kohta alla 11 grammi suhkrut. Ja lähege teraviljaks, mis on kiudaineid – vähemalt 4 grammi kiudaineid portsjoni kohta -, et aidata säilitada veresuhkru taset ja hoida end rahul. Mõned teraviljad, nimelt granola, võivad olla suure rasvasisaldusega, nii et otsige sordi alla 3 grammi rasva portsjoni kohta ja hoia naatriumi kaane, valides teravilja, mis on alla 360 milligrammi portsjoni kohta. Samuti kontrollige toiduainete märgist suuruste serveerimiseks ja kasutage mõõtemahutit, kui soovite kalorite tarbimist kontrollida.

Lisage värske, külmutatud või kuivatatud puuviljaga teraviljaõhtuks toitumine ja looduslik magusus. Viilutatud banaan või maasikad ja värsked või külmutatud mustikad muudavad teie külma teraviljapärase roogi toidulisandid. Kui soovite öösel kuuma teravilja, lisage kuivatatud puuviljad ja pähklid nii tekstuuri kui maitseomadusi. Kas te kasutate lehmapiima või piima alternatiivi, näiteks kaltsiumisisaldusega sojapiimit, kasutage nii rasvasisaldusega kui ka madala rasvasisaldusega rasvavabu sorte.

Kui proovite kontrollida oma kalorsuse tarbimist, et aidata kaalust alla võtta või säilitada tervislik kaal, võib teie tavapärase õhtusöögi asendamine teravilja kaussiga aidata. Kuid nagu iga hea dieedi kava, see toimib vaid siis, kui teie päevane kalorsuse kogus on tasakaalustatud või vähendatud, et saada soovitud tulemusi. Kasutage oma teravilja ja piima jaoks väikesi pousi, nii et tundub, et te sööte palju, mis on eriti kasulik, kui kaalulangus kaloreid piirata.

Vastavalt 2012. aasta uuringule, mis avaldati “Rahvusvahelises Toiduainete ja Toitumise Ajakirjast”, võib eriti aidata neid, kellele meeldib öösel süüa. Uuring näitas, et kui ülekaaluliste inimeste rühmad võtsid oma tavalise suupiste asemel pärast õhtusööki teravilja kausi, sõid nad üldisest kaloritest vähem. Nii et kui oled pärast õhtusööki näljaseisu tunda, nautige täis teravilja, madala suhkruga teravilja kaussi või jäätise kausi asemel.

Tervisliku teravilja valimine

Piim ja Toppers

See ongi õhtusöök

Öösel suupiste