Kas vitamiinipuudus on madal valgevereliblede arv?

Vitamiinide defitsiit ei ole tavaliselt valgete vereliblede väikese arvu peamine põhjus. Peamised süüdlased on võimsad nakkused nagu AIDS või vähk. Kui teatud vitamiinipuudused võivad langetada valgete vererakkude arvu, mõjutab see veidi teie valgete vererakkude funktsiooni, muutes infektsioonid veelgi surmavamaks. Valgevereliblede taseme säilitamiseks oluliste vitamiinide mõistmine aitab võimsa infektsiooni all kannataval inimesel jääda võimalikult tervislikuks.

C-vitamiin

Vitamiin C stimuleerib valgete vereliblede tootmist ja parandab valgete vereliblede funktsiooni. Kui valgete vereliblede poolt vabaneb nakkuste kõrvaldamiseks hüpokloorhape või pleegitaja, võivad nad protsessis end kahjustada. C-vitamiini esinemine aitab kaitsta valgete vererakkude kahjustusi, säilitades selle protsessi elus.

A-vitamiin

A-vitamiin mängib valgete vereliblede spetsialiseerumise lahutamatut rolli. Ilma A-vitamiini esinemiseta ei moodustunud valgete vererakkude diferentseerumist paljudesse erinevatesse valgeverelibledesse ning see vähendab oluliselt valgete vereliblede funktsionaalsust. Infektsioonide ja bakterite rünnaku järel on valged vererakud spetsiifilisteks vormideks, et paremini kaitsta konkreetsete infektsioonide vastu. Olles võimeline diferentseerima valgeid vereliblesid, saab organism selle olukorraga tõhusamalt toime tulla.

Valgevereliblede tasemete mõistmine

Selleks, et teada saada, kui palju valgeid vereliblesid teie kehas esineb, peavad tervishoiutöötajad võtma vereproovile mõne teie verd. Testist saab teada, kui palju teie kehas esinevaid valgeid vereliblesid on. Normaalne valgete vereliblede hulk on 10 000, kuid nakkuse tõsine oht pole, kuni loend langeb alla 1000 või madalamale. Neutrofiilid – spetsiaalne valgevereliblede vorm – on võitluses nakkustega parimad. Tavaliselt on teie valgete vererakkude poolest neutrofiilid, kuid need tasemed võivad mõnel juhul langeda palju madalamalt, ilma et see kahjustaks üldist valgete vererakkude arvu. Asetades oma vere mikroskoobi all, saavad tervishoiutöötajad kontrollida spetsiaalsete valgete vererakkude arvu.

Madala valge vererakkude arvu oht

Väike valgete vereliblede arv annab teile suurt riski infektsioonide tekkeks, kuna valged verelibled mängivad olulist rolli sissetungivate viiruste vastu. Pärast infektsiooni saamist on teie kehal raskem verevalumitest loobuda. Kui teil on madal valgevereliblede arv, on oluline võtta täiendavaid ettevaatusabinõusid, et haigestuda. Toidu vältimine bakteritega, sageli pesemine ja bakterite avatud haavade kaitsmine on kõik suurepärased meetmed, et vähendada haigestumise ohtu.