Kehakaalu langetamine koos ritaliiniga

Ritaliin on ohutu ravim, mis aitab ravida tähelepanupuudulikkusega hüperaktiivsuse häireid ja narkolepsiat. Seda on ka ebaseaduslikult kasutatud kaalu langetamiseks – stimulaatoritel on pikk ajalugu kaalulangusvahenditena ja mõned inimesed on huvitatud sellest, et Ritaliin on tugevam stimulaator kui kofeiin. See on loll mäng. Ritaliniini kasutamine kaalulangusena ei tähenda mitte ainult narkootikumide kuritarvitamist, vaid paneb oma tervise suurt riski, mis ulatub lõpuks oma eesmärgist kaugemale kui algusest peale.

Ritaliin

Stimulandi skaalal langeb ritaliin kofeiini ja amfetamiinide vahel. See stimuleerib kesknärvisüsteemi, algatades ajutüve aktiivsuse ja tekitades neurotransmitterite aju-like kofeiini, tekitades võitluse või lennureaktsiooni, kuid kontrollitud vabanemisega tabletid võimaldavad teie kehal tekkida “aeglaselt põletava” tüüpi reaktsioon Vältimaks tipp-ja krahhi olukorda. ADHD-ga inimestel aitab see stimulatsioon neid keskenduda ja istuda. Kuid inimesed, kes kasutavad Ritaliini ilma arsti järelevalveeta, riskivad ohtlike kõrvaltoimetega.

Ebaseaduslik kasutamine

Ritaliiniga on võimalik kaalulangus. Ravim ei ole selleks otstarbeks ette nähtud ja seda ei märgita isegi nii, et inimesed, kes soovivad seda kaalulangusena kasutada, peavad seda ebaseaduslikult ostma – Ritaliin on II nimekirjaga kontrollitav aine ja selle retsepti omamine on kuritegu . Kuid ebaseaduslikkus on kõige vähem muret – ebaseaduslikud ritaliini kasutajad kasutavad ravimit tavaliselt suurema annusega kui ettenähtud, et tagada kehakaalu langemise mõju, ning nad kasutavad seda muul viisil, kui see oli ette nähtud. Mõni purustage tablett ja pulveritage, ja teised segunevad purustatud tableti veega ja süstida seda. Mõlemad meetodid hävitavad pillide kontrollitult vabastava toime, suurendades oluliselt ohtlike kõrvaltoimete riski.

Ohtusid

Ritaliini vahetu mõju on sarnane kokaiiniga, sest mõlemad ravimid töötavad ühesugustes aju osades. Võib tekkida närvilisus, oksendamine, iiveldus ja kiirenenud südame löögisagedus ning suured annused võivad põhjustada psühhootilisi episoode, nahalöövet ja seedehäireid. Aja jooksul teie keha kasutab sallivust ravimile ja peate selle kaalu kaotamiseks võtma rohkem. See võib põhjustada värisemise, tugevate peavalude, paranoia, hallutsinatsioonide ja krampide tekkimist. Lõpuks peaksite suurendama oma annust üleannustamiskohale, et kogeda sama kaalu langust – sellisel juhul võite kontrollimatult raputada, oksendada, palavikku saada ja tugevat peavalu ning lõpuks kaotada teadvuse PubMed Healthi järgi.

Kaalukaotus

Kui te lõpetate Ritaliini võtmise, on teie ravimi kaotatud kaal täisväärtuslikku ja veidi lisataga. Ravimi stimulantide omadused muudavad teie keha põletuma rohkem kaloreid ja kõrvaltoimed nagu iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus põhjustavad söögiisu kaotuse – see on ka siis, kui kaalulangus tekib. Kui olete ravimist välja lülitatud, naaseb teie söögiisu, kuid teie keha ei põle nii palju kaloreid ilma stimulaatorita. Lõppkokkuvõttes võib teil olla raskem, kui alustad, ja teil võib jääda püsivate füüsiliste tagajärgedega.