Kuidas aidata lastel oma emotsioone kontrollida

Arengu jooksul kogevad lapsed väga erinevaid emotsioone. Raskused võivad tekkida siis, kui laps ei suuda oma viha, pettumust, hirmu ja kurbust emotsionaalselt kontrollida. Emotsionaalse kontrolli puudumine tekitab tihti emotsionaalseid puhkemisi, sotsiaalset tagasitõmbumist, agressiooni, ärevust ja depressiooni. Määrake oma lapsele tekkiv emotsioon, samuti päästik. Tervena toime tulemise oskuste õpetamine aitab teie lapsel tõhusamalt oma emotsioone reguleerida ja kontrollida.

Aidake oma lapsel erinevaid emotsioone tuvastada ja tunnustada. Tehke see, näidates oma lapsele erinevaid näoilmeid ja paludes tal vastavaid emotsioone tuvastada. Igas emotsioonis on iseloomulikud näo omadused. Näiteks vihane nägu on langetanud kulmude, mis põhjustavad lauakolle ja huuli, mis on õhukesed ja pinges. Emotsioonide tundmine loob teie lapse emotsionaalse luure ja võimaldab tal avaldada, kuidas ta tunneb.

Avastage, mis käivitab teie lapse emotsionaalseid reaktsioone. Käivitajateks on kogemused, mis toovad kaasa teatud emotsioone, mõtteid ja käitumist. Peamised pettumust põhjustavad käitumised hõlmavad rutiinse üleminekut või muutmist, sõprade või perega konflikti ning lapsele ootusi või survet. Kindlaks, kas teie lapse emotsionaalsed raskused esinevad kindlas keskkonnas, näiteks koolis või kodus. Lapse teadlikkuse suurendamine selle kohta, mis põhjustab tema emotsioone, valmistab teda neid olukordi tõhusamalt toime tulema.

Toetage oma lapsi tervete toimetulemisoskuste arendamisel, mis aitavad tal rahuneda. Kui laps on kõrgendatud emotsionaalses seisundis, suunake teda puhkuseks ja lahkumiseks, kuulates muusikat, joonistades või kõndides. Laske lapsel planeerida tegevusi, mida ta saab osaleda, kui ta tunneb oma emotsioonide üle jõudu. Õpetage lapsele täiendavaid harjutusi lõõgastumiseks, nagu sügav hingamine ja lihaste lõõgastus.

Tunnista oma lapsi tema emotsionaalsete reaktsioonide eest. Positiivne kiitus tunnistab teie lapse täiustusi ja aitab luua enesehinnangut. Kasutage väikeseid hüvesid, et tugevdada oma lapse arengut.

Andke oma laps toetavale kodukeskkonnale, mis julgustab ja tugevdab oma emotsionaalseid oskusi. Vanemana on tähtis suurendada lapsepõlve emotsioonide tundmist ja mõistmist, lugedes vastavaid lapsearengu raamatuid ja artikleid. Tutvuge kohaliku vanemate tugirühmaga lastevanemate nõustamiseks ja kogemuste jagamiseks.