Kuidas asetatud õlg tagasi asetada

Õla on palli-pistikupesa, mis võimaldab teil käsi üles, alla, edasi, tagasi, sisse ja välja lülitada. Ameerika ortopeediliste kirurgide akadeemia andmetel muudab see paindlikkus liikumisel õlgade kalduvuseks. Subluksatsioonid osutavad osalistele dislokatsioonidele, milles põsjas (luu luu) on glenoidil (pistikupesa) osaliselt ebaühtlane. Täielikud õlgade ümbersuunad viitavad glenoidil esineva õlavarre täielikult ebaühtlusele. Õlavarde sümptomiteks on turse, verevalumid ja nõrkus. Asetatud õlavarre paigutamiseks on olemas konkreetsed sammud.

Lakupoolne manipulatsioon

Pese oma käsi seebi ja veega ning kuivatage neid hästi.

Tõmmake kätt alkoholiga immutatud vatitampooniga ja laske meditsiinitöötajatel süstida 30 mg ketorolakti. See on valuvaigisti tüüp.

Kutsu inimest lõõgastuma ja laskma oma lihased lahti jääda. Informeerige teda, et teete oma õla manöövreid ja laske temalt teada, et peate seisma, kui on valu.

Pöörake kahjustatud poole küünarnukk 90 kraadini. Mõlema käega lukus küünarnukk ja kasutage vedelikku üksikisikust eemal.

Võtke käsi küünarnukist välja ja asetage see käsivarrele. Pöörake küünarnukist aeglaselt väljapoole ja peatuge, kui inimene tunneb valu. Jätkake oma käes hoidma veojõu küünarnukist. Laske patsiendil lõõgastuda ja korrake 4. toimingut.

Kuula popping heli ja tunda õla. Te tunnete humeruse palli oma pessa (glenoid). Kui see meetod ei toimi, võite proovida manipuleerida õlariba, kasutades kätt manipuleerimise tehnikat.

Pange see isik üles ja asetage patsiendi vigastatud õla vastu seina. See aitab stabiliseerida patsiendi keha, kui te manustad oma vigastatud õlgu.

Kutsuge abistajat seisma patsiendi ees ja tõsta patsiendi randme mõjutatud küljel, kuni käsi on põrandale horisontaalselt.

Küsige oma abistajalt, et asetate inimese teise käe (kahjustamata küljest) kahjustatud poole kaelarihma peopesa alla. Laske abiliigil horisontaalselt kinni hoida haavatavat külge ja lasta abistajal kindlalt isikliku käe enda poole kinni hoida. See on tasakaalu saavutamine.

Asetage pöidlale üksikute õlariba mõjutatud külg. Veenduge, et pöial on suunatud õlaraabiku kõige madalamale otsale ja rakendage kindlat rõhku, et liigutada õlaosa alumist osa oma selja keskosa poole.

Asetage teine ​​käsi mõjutatud õla laba ülaosale ja rakendage survet stabiliseerimiseks. Veenduge, et teie abimees jätkaks inimese istu kätt tema poole.

Sa peaksid kuulda hüppelauda või nägema õlavarreli liikumist glenoidile tagasi. Kui see juhtub, asetage käsi rihma ja pöörduge arsti poole.