Kuidas juuste folliikulite lesta tappa

On mitmeid erinevaid lestaid, mis võivad mõjutada juuksefolliikulisse. Rüpsised on tavaline inimese naha lest, mis ulatub nahasse ja laseb mune. Närbunud vastsete lest võib elada ja juuksefolliikulis toita. Chiggers on lehma vastsete vorm, mis leidub peamiselt Ameerika Ühendriikide kagupiirkondades ja keskosas. Missouri Department of Conservation sõnul on need lapsed nakatavad naha ümbrust poore ja juuksefolliikulisse ning põhjustavad intensiivset sügelust. Inimesed kogu maailmas on mikroskoopiline lest, mida nimetatakse demodeksiks ja mis elab juuksefolliikulis, kuid üldiselt ei kahjusta seda, kui peremees ei tunne neid tundlikkust. Närbamatute ja demodexi ravi vajab arsti poolt välja antud retseptiravimeid, kuid kodus võib kigureid kergesti ravida.

Scabies

Külastage oma arsti, et teada saada, kas teil on kõhupiirkonna nakkust.

Chiggers

Lugege ja järgige juhiseid täpselt nii, nagu need on teie arsti poolt välja kirjutatud skabitsiidil. Kui neid korralikult kasutatakse, tapavad kõik scabicides kõik lestad, vastsed ja munad, kaasa arvatud juuksefolliikulis leitud munad.

Demodex

Peske kõik voodilinad ja riided, kui teil on kastreem, et vältida jälestamist.

Pese juukseid põhjalikult seebi ja veega, kasutades peanaha ja nahka hõõruda pesutit. Chiggeri vastsed ei tohi väga kindlalt kinni panna ja hõõrdumine peaks eemaldama juuksefolliikulisse kinnitatud. Missouri konserveerimise osakonna andmetel loputatakse vett neid ära ja uputatakse.

Kui te ei saa ujuda, pühkige oma peanahka ja nahka kuiva pesupulga või rätikuga. Kuigi see ei pruugi vabastada teie keha kõik chiggers, see peaks vähendama nende arv, mis on lisatud.

Peske riideid, mida kandisite, kui jõudsite kuuma jaheda veega kokku puutuda, et tappa kõik riided jääma.

Külastage oma arsti, et otsustada, kas ravi on vajalik juuste folliikulite demodeksiks. Enamikul juhtudel elavad nad ohutult. Teie arst võtab tõenäoliselt naha kraapimist, et määrata demodeksi kontsentratsioon teie juuksefolliikulisse ja tõenäoliselt määrab ravi ainult juhul, kui teil esineb negatiivne reaktsioon nende olemasolule, näiteks lööve või karm, kuiva ja nahalööve.

Peske oma nägu ja keha korrapäraselt, et vähendada oma kehas elavate demodekside arvu, kui teie arst otsustab pestitsiidi välja kirjutada lestade tapmiseks, soovitab Uus-Meremaa dermatoloogiline ühing.

Lahutage oma nahka perioodiliselt, et eemaldada surnud naharakud ja vähendage tõenäoliselt oma demüükide arvu juuksefolliikulis.