Kuidas kaalust alla võtta pärast kilpnäärme eemaldamist

Kilpnäärme toodab hormoone, mis tasakaalustab kõiki keha funktsioone, sealhulgas teie ainevahetust. Teie ainevahetus muudab toitu energiasse ja on osaliselt teie kaalu eest vastutav. Kui kilpnäärme eemaldatakse protseduuri nimega thyroidectomy, siis teie metabolism häirub kilpnäärme hormoonide puudumisest. Selle tulemusena võite pärast menetlust kaalust alla võtta. Kaalu langetamise võti on meditsiinilise hooldusega ja sammudega, mis hoiavad teie kehakaalu kontrolli all.

Võtke endale retsepti türoksiini või T4 hormooni asendusi nagu Synthroid ja Levothyroxine. Need kilpnäärmehormoonid tuleb teie retseptiravimite asendamiseks ülejäänud elule. Mayo kliinik selgitab, et ilma hormooni asenduseta lülitab keha pärast kilpnääreektoomiat hüpotüreoidismi seisundisse. Hüpotüreoidism aeglustab ainevahetust, põhjustades kehakaalu tõusu.

Kaaluge triiodotiüniini või T3 hormoonide asendust. Trijodotüroniin on üks kilpnäärmehormoonide tüüpidest, kuid seda tavaliselt ei asendata retseptihormoonidega, sest see ei ole nii levinud. Kuid Thyroid-Info selgitab, et T3 lisand, mis on võetud koos retseptihormoonide asendamisega, võib teie kehas paremini tasakaalustada ja kilpnäärme puudulikkust parandada, suurendades seeläbi kaalu vähenemist.

Vähendage keeruliste süsivesikute hulka toidus. Komplekssete süsivesikute näideteks on kartul, valge leib, pasta ja riis. Kilpnäärme-Info andmetel on hüpotüreoidism seotud insuliiniresistentsusega, mis raskendab teie keha selliste toitude metabolismi. Liiga palju keerulisi süsivesikuid söömine võib teil pärast kilpnääreektoomiat hõlbustada kehakaalu.

Sööge dieeti, mis koosneb tailihast, rohelisest lehtedest köögiviljadest, madala suhkrusisaldusega puuviljadest ja madala rasvasisaldusega piimatoodetest. Suure rasvasisaldusega või suhkrusisaldusega toidud raskendavad kaalu kaotamist, isegi kui teil on hormoonasendus.

Harjutus regulaarselt. Kui te olete harjutamiseks uus, proovige kõndida nii tihti kui võimalik. Seejärel saate luua kõrge intensiivsusega südametegevusi, nagu jooksmine ja kick-boxing, samuti jõutreeningute rutiinid. Rasvade ja hoone lihaste kaotamine suurendab veelgi teie ainevahetust, et korvata kilpnääre puudumist.