Kuidas kasutada therabandit kasutada

Theraband on spetsiaalne resistentsusbänd, mida terapeudid oma kliinikutes sageli kasutavad. Siiski saab Therabandi asendada mis tahes vastupanu rida erinevate harjutuste jaoks. Therabandi mitmekülgsuse tõttu saate seda kasutada peaaegu igas keha lihases. Kuna see on kerge ja keerutab väikese ruumi, võib Theraband reisida teiega peaaegu kõikjal teie kotis, portfellis, sülearvuti kotti, pagasit või tasku. Therabandi efektiivse kasutamise mõistmine aitab teil selle ravitulemuste koolitusvahendi lisamisel teie raviskeemi lisada.

Therabandi kasutamisel võtke aega, et töötada aeglaselt ja metoodiliselt. Kuna need aeglased kokkutõmbed nõuavad suuremat jõudu, saate oma lihaseid toonuda efektiivsemalt. Iga harjutuse ajal liigutage kogu liikumissuuna ulatuses, et saada ühtlast, toonitud välimust ja suunata oma stabiliseerivaid lihaseid. Tõmmake ja tõmmake sama kiirusega, et aktiveerida tasakaalustatud kontsentrilised ja ekstsentrilised lihasrakud efektiivseks Therabandi treeninguks.

Hingake hoolikalt Therabandi harjutuste ajal, eriti nende harjutuste puhul, mis on suunatud teie pagasile. Exhale, kui teete ennast kasutamise ajal kontsentrilise faasi ja hingata, kui sa aeglaselt tagasi algasendisse. Vältige oma hinge hoidmist, sest see võib põhjustada teadvuse kaotust treeningu ajal ja võib tõrjega seotud rutiinide ajal tegelikult lisada kõhupiirkonda.

Määratlege harjutuste ohutu stabiliseerumispunkt, mis eeldab, et teil on vastupidine vastupanu punkt. Mõnede harjutuste, näiteks bicep-kõverate puhul saate kasutada oma keha resistentsuspunkti, Therabandi ümbritseda oma jalgade ümber ja tõmmata Therabandile üles, kui teete bicepi lokke. Kuid mõne harjutuse, näiteks pahkluu ringide puhul peaksite kasutama eraldi stabiliseerumispunkti – Therabandi ümbristamiseks näiteks tugeva, tugevate lauajalgade ümber või kasutades ukseraami reguleerijat Therabandi kinnitamiseks suletud ukse taga. Enne treeningu alustamist veenduge, et teie Theraband on ohutult kinnitatud väliste takistustega.

Valige oma sobivuse eesmärkide saavutamiseks kõige sobivam vastupanuvõime. Theraband, nagu ka paljud teised kaubamärgid, määrab värviresistentsuse taseme. Siiski pole ühtegi universaalset värvisüsteemi, mistõttu peate koos tootjaga kontrollima, kui palju teie bändil on takistus. Tavaliselt peaksite valima bändi, mis on üks või kaks taset tugevam teie jalgadega võrreldes teie kätega, ja enamik inimesi vajab vähemalt kaht erinevat värvi kogu keha treeninguks.