Kuidas mu küünte kasvatada ilma seeneta

Vastavalt 2009. aasta oktoobrikuu New York Timesi aruandele on toenail seen (onühhomükoos) pikaajaline probleem umbes 15-protsendilisele USA elanikkonnale. Õrnad, kollised, säärised varbaküüned on kahtlemata ebameeldivamad, kuid see seisund, mis tavaliselt tuleneb mikroskoopilisest seenorganismist, mida nimetatakse dermatofüütideks, ei kujuta endast potentsiaalset ohtu teie tervisele, kui olete eakas või diabeetikuline. Toenail seen võib osutuda väga keeruliseks, kasutades tavapäraseid ravimeid, millel on väga madal edu. Mõned suu kaudu manustatavad ravimid võivad põhjustada isegi ebameeldivaid kõrvaltoimeid nagu maksakahjustus. Seal on mõned kodus esinevad abinõud, mis võivad teie jalanõude taastuda ilma selle inetu seeneta, kui te kasutate neid hoolikalt ja sobivalt.

Kandke Vicks VapoRub kaasasündinud küünarvarrele. New York Timesi artiklis väidetakse, et tüümiani õlis leiduv tümool on Vicksi toimeaine, millel on antiseptilised omadused. Dr Andrew Weil nimetab Vicksit võimalikuks küünekasvapreparaadiks ja soovitab seda küünest kaks korda päevas hõõruda. Weil ütleb, et teie edukust kasutades seda tehnikat võib varieeruda; anecdotally mõned inimesed on öelnud, et see võttis vaid päeva, et täheldada paranemist, samas kui teised osutasid, et see võttis aega neli kuni kuus kuud.

Värvige teepuuõli või greibi seemneekstrakti nakatunud küünarvarre. See on Weil isiklikult soovitatav küünte seenhaiguste ravi. Tupe jalatsit kaks korda päevas. Weil hoiatab, et selle koduvähenduse saamiseks võib kuluda kuni üks aasta, sest teie varbaküünla kasvatamine peab olema täielikult seenevaba.

Kasutage äädika leotamiseks. Seda küünte seenhaigust ravima hakkamist soovitab Mayo kliiniku eksperdid, kes märgivad, et äädikas võib bakterite kasvu ära hoida. Segage 2 osa sooja veega 1 osa äädikat ja asetage kahjustatud jalg lahusesse iga päev 15 kuni 20 minutit. Kui teie nahk muutub ärritatuks, lõigake jalgade sagedus alla või lahjendage segu rohkem veega.

Vältida reintegreerimist. Hoidke oma jalanõud puhtaks ja kuivaks nii palju kui võimalik. Võimalik, et Mayo Clinic’i eksperdid nõuaksid küünarnukit otse läbi ja asetaksid paksud piirkonnad. Kui kannate niisket ja üldist kohta, nagu bassein või riietusruum, kandke kingad või sandaalid. Valige sünteetilised sokid nendest, mis on valmistatud villast või puuvillast. Samuti võite soovida kasutada teie jalgadele ja kingade sisust ilma retseptita seenevastast võimu või pihustamist.