Kuidas ravida aknad pimedaid laike

Nendel pimedatel laiktel, mis on nahale jäetud pärast akne kahjustuste paranemist, nimetatakse postinflammatoorseks hüperpigmentatsiooniks. Kui poorne nahk ja liigne õli nakkivad poorid, moodustuvad follikulaarsed seinad väljapoole ja põletikku piki ümbritsevat nahka, põhjustades papuleid, püstleid või tsüsti. Kui kahjustus paraneb, kaob enamus põletikku. Kuid mis tahes jääkpuhastamine võib stimuleerida melaniini tootmist, mille tulemuseks on värvimuutusega plaastrid, mis on seotud PIH-ga. Kui ravim jäetakse ravimita, lõpeb PIH iseenesest. Kuid ravi on saadaval, et julgustada kiiremat taastumist.

Melatoni lagundamiseks ja põletikulise hüperpigmentatsiooni vältimiseks manustatakse paikset hüdrokinooni otse tumedatele kohtadele, soovitab Ameerika Akadeemia dermatoloogiat. Parima tulemuse saavutamiseks järgige pakendil toodud juhiseid.

Massaaž toopiliste retinoidide pimedas kohas, et vähendada jääkpõletikku ja soodustada rakkude käive lagunema PIH, soovitab “ajakirja kliinilise ja esteetilise dermatoloogia.” Kuna põletik sureb, liigne melaniini tootmine aeglustub, samas kui rakkude käive aitab eemaldada värvunud naharakke.

Katke pimedad täpid kohapealsete kortikosteroididega. Nii nagu retinoidid, vähendab kortisoon jääv turse, mis aeglustab melaniini liigset tootmist ja põhjustab PIH järk-järgult rasva. Kortikosteroide kombineeritakse tihti hüdrokinooni, retinoidide või mõlemaga, selgitab Ameerika Akadeemia dermatoloogiat.

Otsige teisi toopilisi naha valgendavaid aineid. Aseelaiinhape, kojikhape, askorbiinhape, glükoolhape, meikinool ja arbutiin on kõik näinud lubadust põletikulise hüperpigmentatsiooni poolt mõjutatud naha valgustamisel, kinnitab “Kliinilise ja esteetilise dermatoloogia ajakirja”. Nagu iga paikne ravi, kasutage neid tooteid vastavalt parimate tulemuste saamiseks.

Näidake naha noorendamist, näiteks mikrodermabrasiooni, dermabrasiooni või keemilise koorimisega. Ükskõik milline neist ravimitest eemaldab naha pinnakihi, mis vähendab jääkpuhangu ja liigse melaniini kahjustatud piirkonnas.

Eksponeerige nahk külmutusagensi, nagu kuiva jää või vedelat lämmastikku, et aidata liigse melaniini lõhkuda ja värvikaaslast vabaneda. Seda tehakse teie dermatoloogi kontoris ambulatoorse protseduurina.

Lõhke melaniini ületav osa, põhjustades laserravi abil pimedaid laike. American Academy of Dermatology selgitab, et selline protseduur on tavaliselt mõeldud jäigematele tumedatele kohtadele.