Kuidas ravida grippi, millega kaasneb pearinglus

Gripiviiruse tekitatud gripp on kahjuks levinud haigus, mida iseloomustavad sellised sümptomid nagu kurguvalu, kehavalu, lihasvalu, palavik, külmavärinad, väsimus ja köha. Gripiga kaasnev pearinglus on enamasti seotud dehüdratsiooniga. Väikesed lapsed ja vanemad täiskasvanud on eriti tundlikud dehüdratsioonile. Seedetraktiga seotud pearinglus võib olla tingitud ka haiguse või ravimi kõrvaltoime komplikatsioonist. Lisaks väikelastele ja eakatele on rasedad naised ja krooniliste tervislike seisunditega isikud vastuvõtlikumad gripipandeemiaga seotud komplikatsioonidest kui elanikkonnast. Ravi võib varieeruda sõltuvalt gripist tingitud pearinglusest.

Dehüdratsioon

Keha kaotab vee kõrge palaviku, tavalise gripi sümptomi. Oksendamine ja kõhulahtisus põhjustavad ka veekaotust. Need seedetrakti sümptomid esinevad kõige sagedamini gripivälistel lastel, kuid võivad esineda ka täiskasvanutel. Kui rohkem keha vett kaob kui sissevõttu, tekib dehüdratsioon. Pearinglus tekib dehüdratsiooniga, kuna ringluses on vähenenud vesi, mis võib põhjustada vererõhu langust – eriti siis, kui tõuseb istub või seisab. Inimestel, kellel on vesilahus, tuleb olla eriti ettevaatlik grippi dehüdratsiooniga; dehüdratsiooniga töödeldakse vedeliku koguse suurendamise, vedelike kogu päeva vältel, kofeiini ja alkoholi vältimiseks ning vajaduse korral beeta-retseptita vähendavaid ravimeid. Soovitatav on ka ravim iivelduse või oksendamise peatamiseks. Eriti oluline on, et lapsed saaksid lapse jaoks sobilike vedelike, et asendada kaotatud suhkruid ja sooli, sealhulgas rinnapiima, valemit või rehüdraativaid lahuseid (Pedialyte). Intravenoosseid vedelikke võib vaja minna kehavedelduseks raske dehüdratsiooniga.

Ravimi kõrvaltoimed

Mõned inimesed võtavad gripipandeemia, näiteks köha või nohu, leevendamiseks üle ravimeid. Antihistamiinid on nende toodete ühised koostisained, sealhulgas difenhüdramiin (benadrüül) ja bromfeniramiin (Dimetapp, Ala-Hist IR) ja doksüülamiin, mida leidub paljudes mitme koostisosaga toodetes (Alka-Seltzer Plus). Pearinglus on antihistamiinikumide võimalik kõrvaltoime, eriti vanematele täiskasvanutele, inimestele, kellel on vererõhurühm ja kellel on südame rütmihäired või südamepuudulikkus; kui te kasutate antihistamiinivastast ravimit, mis sisaldab anti-hiinlastevastast ravimit ja arendab Pearinglus, rääkige oma arstiga. Kasutatava annuse või ravimi muutmine võib olla kõik, mis on vajalik, kui see on teie pearingluse põhjustaja. Teie arst võib siiski soovida sind näha, et veenduda, et teie peapööritus ei põhjusta teist probleemi.

Gripi tüsistused

Gripp võib mõnikord põhjustada komplikatsioone, millest mõned võivad põhjustada pearinglust. Pneumoonia, kus nakatunud õhupakid kopsudes täidavad vedelikku, on gripi juhtiv komplikatsioon. Raske kopsupõletik võib põhjustada peapööritust vererõhu või liiga väikese hapniku tõttu veres. Sisekõrva infektsioon, teine ​​gripi võimalik komplikatsioon, võib põhjustada pöördeid ja iiveldust. Olemasolevate terviseprobleemidega inimesed, nagu näiteks astma, südamepuudulikkus, diabeet ja HIV, on vastuvõtlikumad gripiprobleemidest tingitud komplikatsioonide suhtes; gripi tüsistustega seotud pearinglus sõltub selle põhjusest. Gripipõhiste kopsupõletike jaoks võib määrata antibiootikume või viirusevastase gripi ravimeid nagu oseltamiviir (Tamiflu), zanamiviir (Relenza) ja peramiviir (Rapivab). Gripiga seotud südamehaiguste infektsioone ravitakse sageli pearingluse ja iivelduse leevendamiseks, nagu meetsiliin (Antivert, Bonine) ja prometasiin (Phenergan).

Diabeet

Gripp võib häirida veresuhkru tasakaalu diabeediga inimestel, mis võib põhjustada pearinglust. Inimese infektsiooni tüvi võib põhjustada ohtlikult kõrge vere suhkru sisaldust, mis võib kujuneda eluohtlikuks ainevahetuskriisiks. Tavaliselt ei söö normaalne gripp, see võib põhjustada väga madalaid vere suhkruid. Mõlemal juhul võib tekkida pearinglus koos teiste sümptomitega nagu nõrkus, äärmuslik janu ja segasus. Pidevalt kõrge või madala veresuhkru sisaldus, millega kaasneb ükskõik milline neist sümptomitest, nõuab viivitamatut ravi, mis vajadusel sisaldab intravenoosset vedelikku ja muid ravimeid. Lisaks sellele on suhkurtõvega inimestel suurem risk gripiks tüsistuste tekkeks, mis võib põhjustada pearinglust . Diabeetiravi 2010. aasta juulis avaldatud uuringus teatati, et diabeediga inimestel, kes 2009. aasta pandeemiliseks gripi hooajal said gripi, oli 3 korda tõenäolisem hospitaliseerimine komplikatsioonidega, võrreldes diabeetikutega.

Kuigi enamik inimesi elab gripist ilma intsidentideta, isegi muidu võivad terved inimesed arendada tüsistusi. Uimaste sümptomite tekkimisel võib teil tekkida pearinglus, mis võib viidata komplikatsioonile – või võibolla ka teine ​​haigus, millel on sarnased sümptomid. Kui teil on pearinglus koos gripipandeemiaga, pöörduge oma arsti poole niipea kui võimalik. Samuti on tähtis jälgida hoiatusmärke, mis viitaksid vajadusele kohese meditsiinilise abi järele, sealhulgas: – hingamisraskused või köha halvendamine, – raske oksendamine, mis ei võimalda vedelikke hoida, – sissepumbatud pehme koht – beebi pea. – kõhuvalu või valu rinnus, – hägustumine, segadustunne, ärrituvus või raskused ärkamine, – kaelavalu või lööve tekkimine, – palavik, mis kaob, kuid naaseb.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud