Kuidas ravida puusa flexor tüve

Puusa flexor on teie puusaliigese esiosas asuvate lihaste rühm, mis võimaldab liikuda edasi või jalutada. Löögi- või sprintingel rakendatakse puusa flexorile suurt rõhku. See stress võib põhjustada puusa flexor tüve. Vastavalt Kapi’Olani Ortopeediliste Associates’ile on hip-flexor tüvi lihase või kõõluse pügamine või venitamine. Puusa paindlik võib muutuda põletikuliseks ja valulikuks. Puusa flexori tüvi vajab ravi.

Hip-flexori tüveravi

Külastage oma perearsti. Kui teil on kahtlus, et teil on puusaliigese tüvi, võib teie perearstile reisi otsida, et täpselt välja selgitada, mis on vale. Puusa ja reide ülevaatus võimaldab arstil diagnoosida. Kui teie arstil on kahtlus tõsise pinge või täiendava vigastuse tekkeks, võib olla vajalik täiendav testimine.

Jää oma puusaliigese lihaseid. Asetage jääd pakendisse oma vigastuse korral korraga 30 minutit. Peaksite jääma oma puusa paksus iga kolme kuni nelja tunni järel. Jätkake seda ravi järgmise kahe kuni kolme päeva jooksul või seni, kuni olete valu vaba.

Võtke põletikuvastased ravimid. Arstliku visiidi ajal on tõenäoline, et teie arst on määranud põletikuvastase ravimi. Võtke ravimeid vastavalt juhistele.

Püsige oma puusaliigese lihaseid. Vältige tegevust, mis põhjustas teie puusa flexor tüve. Vältige sporti ja harjutust, kuni olete valu vaba. Kui teie tavaline tegevus liigub liiga kiiresti, võib teie puusa pingetõbi muutuda krooniliseks probleemiks, kui te ei võta aega taastumiseni.

Pingutage oma puusaliigese lihaseid. Järkjärguline venitus võib aidata parandada puusa tugevust ja paindlikkust. Võite osaleda puusaliigese pikkuses. Puusapiirkonna flexor venitusel on teil põlvili mõlemal põlvel. Teie puutumatu jalg tuleks asetada põrandale suu lameda ettepoole. Pöörake aeglaselt oma puusaliigese poole, kui oma kergelt kaare taga. Sa tunned oma puusa esiosa. Hoidke seda asendit 30 sekundi jooksul ja korrake kolme kordust.

Venitage oma neljakordne reielihaseid. Seisa oma käte jaoks vastu või seina toetamiseks. Haarake oma jalgade ja pahkluu ülemise osa oma vigastatud jalgadele. Tõmmake oma suu üles nii, et jõuate oma tuharani. Kui tunnete oma reie esiosa, hoidke seda asendit arvuga 30. Korrake ühte kolmest kordust.