Kuidas teha konserveeritud köögivilju maitsta nagu värsket

Konserveeritud köögiviljade maitsmine on vähem metalliline, on kaks võimalust: proovige maitset ekstraheerida või katta. Maitse välja võtta ei ole palju võimalusi, kuid rohkesti maitsestamisel on võimalus oma köögivilju maitsta paremini.

Konserveeritud maitseküpsus

Enne, kui proovite oma köögiviljadest konserveeritud maitset ekstraktida, peaksite teadma, millist protsessi proovite tühistada. Põllumajandusministeeriumi andmetel konserveeritud köögiviljad saavad selle maitse leotada kas “soolvees või vedelas”, eelkuumutatud ja seejärel suletud. Seejärel anumaid keedetakse taas, et tagada toidu säilitamine ilma külmutamiseta. Mõnikord võtavad köögiviljad võre metallist maitset.

Blanch oma köögivilja

Üks võimalus püüda köögiviljade konserveeritud maitset eemaldada on nende puhastamine. Seda tehke köögiviljadega vees keetmisel ja laske neil kaks minutit istuda. Võtke need välja ja laske need viivitamata jääkülma veega kaussi sisse, et enam neid veel keetmata jätta.

Veggie-säästvad maitseained

Samuti võite proovida lisada oma maitsetaimede maitseaineid, maitseained ei pruugi neile anda täiuslikku eelkäimla maitset, kuid need muudavad teie köögiviljad veidi maitsvat. Loksake väike sool ja pipar üle või puistake mõne sidrun pipar maitsestamisel. Isegi pisut suhkrut saab trikk teha. Sügavama veggie maitse jaoks tõmmake pannil puuviljakuubi oma köögiviljadesse, kui need soojenevad või küpseta neid köögiviljaspuljongis.

Veel toiduvärskendajaid

Puuviljadel kohe pärast küpsetamist pritsitakse natuke sidruni- või laimiõli, see lisab rohelise ube, spinatti ja palju muud toores värskust. Jäägi natuke oliiviõli üle konserveeritud roheliste õrna annuse maitsmiseks või pritsimiseks mõne linnase äädika jaoks, et saada natuke joogi.