Kuidas testida suhkruid

Toidu suhkru täpne kogus määratakse toitumisalase teabe põhjal, mis on pakendatud toidus või USDA toidukaartidel. Kuid saate määrata ka suhkru koguse toitudes, kui teete kerge teadusliku eksperimendi. Arstid kasutavad diabeeti diagnoosimiseks patsiendi jaoks glükoosi testribasid. Testiriba muudab värvi, et näidata glükoosisisalduse olemasolu ja kogust vedelikus, tüüpiliselt uriinis. Vastavalt teaduse sõpradele võib toidu ja vee segamisel kasutada saadud vedelikku ja testribasid, et testida toitu suhkru jaoks.

Valige toiduvärv, millel on helekollane mahl. Tumevärviline mahl muudab katsearuumi värvi muutuse raskeks. Näiteks aprikoos oleks parem valik kui mustikad.

Asetage glükoosi testriba valge paberrätikuga. Paberrätik tagab neutraalse tausta, et vaadata värvi muutusi, samuti on võimalik liigne vedelik blottida.

Mash 1 tl. Katse toidust kaussi koos 1 tl. veest. Tooge täielikult kahvli abil toitu. Kui toit neelab kogu veega, lisa veel 1 tl. veest.

Toiduainete osakeste filtreerimiseks valage katsevedelik läbi kohvifiltri. Kui proovite puuviljamahla ilma puuviljamahlata, jätke see samm välja.

Korda mõnda testimisvedelikku, kasutades ravimipipperit. Lisage 2 tilka vedelikku glükoosi testribale uuritavale kohale. Katsekoht on kõrgendatud valge ruut. Ärge lisage liiga palju vedelikku või katsekoht võib lahustuda.

Oodake 30 sekundit enne testriba lugemist. Võrrelda saadud värv katseriba pudeli serva värvikaardile. Täpne värvimuutus sõltub uriini testriba tüübist ja brändist. Näiteks muutub üks tavaline kaubamärk siniseks nullist glükoosiks kuni oliiviroheliseks 500 mg / dl ja punaseks rohkem kui 2000 mg / dl.