Kuidas võtta vere ja kaela mõõtmisi keharasva määramiseks

Lisav rasv, mis ripub vöö kohal, pole mitte ainult ebamugav, vaid ka ebatervislik. Teil on mitmeid viise, kuidas kontrollida oma keha rasva, et näha, kus te seisate, kuid mõned katsed, näiteks bioelectric impedance ja hüdrostaatiline kaalumine, nõuavad erivarustust. Kui teil on mõõdulindid, võite kasutada mereväe poolt välja töötatud testi, mis määrab keha rasva hindamiseks talje ja kaela mõõtmisi. Konsulteerige oma arstiga, et arutada keharasva ja teie tervist.

Meeste kaela ja vöö mõõtmine

Meeste ja naiste puhul on keha rasva testimine, kasutades kaela- ja talje mõõtmeid, mille aluseks on Navy poolt kehtestatud parameetrid. Meeste jaoks mõõdavad kaela ümbermõõtu, asetades mõõdulindi otse naha alla otse kõri alla – tuntakse ka Adami õuna – ja pikendage linti horisontaalselt kogu kaela ümber. Täpsuse saavutamiseks peate mõõtmise ajal oma õlgadele olema lõdvestunud, mitte kallutamata. Mõõdetage kaela mõõtmed lähima pool tolli ja märkige mõõtmine. Kõhu mõõtmiseks asetage mõõdulindid kõhu ümber oma kõhupunni ja pikendage mõõteketti horisontaalselt kogu ulatuses. Mõõtmine tuleb võtta väljahingamisel. Ümardage lähima pool tolli ..

Naiste kaela, talje ja puusade mõõtmine

Lisaks kaelale ja taljele on naiste keharasva katsetamine vaja ka puusade mõõtmist. Naiste kaela mõõtmist võetakse samamoodi nagu meeste puhul. Naiste vöö mõõtmise meetod erineb meeste meetodist. Mõõdetakse oma loomulikus vööris, mis asetseb tavaliselt teie kõhupunni ja rinnaku vahel. Lindi meeter peab olema horisontaalne kõikjal ja mõõtmine on välja hingamisel. Puusa mõõtmed võetakse ümber oma puusad, läbides tuharate täisosa ja ümardatuna lähima poole tolli suunas.

Keha rasva määramise valem

Kui olete kõik vajalikud mõõtmised, kasutatakse keha rasvasisalduse määramiseks matemaatilist valemit, mis sisaldab kõrgust. Nagu mõõtmised, erineb valem meeste ja naiste seas: meeste puhul on valem [86.010 x log10 (kõhu kael)] – [70.041 x log10 (kõrgus inches)] + 36.76; naistele on valem [163.205 x log10 (talje ja puusa kaela)] – [97.684 x ​​log10 (kõrgus (tollides)]] – 78.387. Näiteks 72-tolline pikk mees, mille kaela mõõtmine on 16 ja talje mõõt 36 on 19 Protsent keha rasva. 64-tolline pikk naine, mille kaela mõõtmed on 12 tolli, vöökoht 28 tolli ja puusad 42 tolli, on 34 protsenti keharasva. Merevägi pakub ka ümbermõõdu väärtust – mis on kõhu ümbermõõt, miinus kaela ümbermõõt meestele ja kõhu ümbermõõt pluss Naiste ümbermõõt kaelas ja minimaalne naiste kaela ümbermõõt ning see sisaldab ka kõrgustalusid, nii et saate oma ligikaudse keha rasvasisalduse, ilma et oleks vaja kasutada võrrandit.

Mida teie keha rasvasisaldus tähendab

Hea tervise jaoks on vajalik minimaalne kogus keharasva, mida nimetatakse vajalikuks rasvaks. Meeste jaoks on see summa 3% ja naiste puhul 12%. Vastavalt inimese kineetikale peavad naised vajama rohkem keharasva fertiilses eas: sportlikel meestel on ideaalne keharasva kogus vahemikus 5 protsenti kuni 10 protsenti ja 8 protsenti kuni 15 protsenti spordiga naistele. Meeste tervislik keharasv ulatub 11 protsendilt 14 protsendile ja naistele 16 protsenti 23 protsendile. Kuigi see ei ole ideaalne, on inimesel lubatud keha rasva vahemikus 15 protsenti kuni 20 protsenti ning naistel 24 protsenti kuni 30 protsenti. Naiste puhul on keharasva protsent vahemikus 21 protsenti kuni 24 protsenti naistele ja 31 protsenti kuni 36 protsenti ülekaalulisust ja nende osakaal ületab nende arvu kui rasvunud. Kui teil on praegu liiga palju keharasva, võib elustiili muutused teid aidata Minna tervislikule vahemikule. Kalorsusega kontrollitud toit, mis koosneb tervislikest toitudest, regulaarne aeroobne harjutus ja tugevusreening rutiin, aitavad teil keharasva välja võtta ja üldist tervist parandada.