Madala insuliiniindeksiga köögiviljade loend

Glükeemiline indeks või GI on toiduainete järjestamise süsteem, mille aluseks on nende süsivesikute sisaldus ja võime tõsta veresuhkru taset. Madala glükeemilise toidu puhul on geenijärjestuses indeks 55 või madalam. Need toidud sisaldavad vähesel määral süsivesikuid ja põhjustavad vere glükoosisisalduse tasemele ainult väikseid kõikumisi. Geograafilise tähise eesmärk on aidata teil valida õiget tüüpi süsivesikuid hea vere glükoosisisalduse kontrollimiseks. See soodustab kehakaalu langust ja tervislikku kolesterooli taset, suurendab insuliinitundlikkust ja parandab diabeedi juhtimist. Enamik köögivilju on GI-s madal.

Bellipiparid on saadaval värvilisest vikerkaarist, sh punane, roheline, kollane, oranž ja lilla värv. Maitse ja toitainetega pakitud värviline köögivili on GI-s väike, viies punkti 10. Kuna mõned madalaimad GI-köögiviljad ei tõsta veresuhkru taset ja ei nõua seetõttu, et pärast nende söömist võtaksite insuliini. Säilitage toores paprika või lisage need praadima.

Kapsas ka geograafilise tähisega 10. See madala geograafilise tähisega köögivilja on rikkalikult ka A- ja K-vitamiinide, foolhappe, fosfori, kaltsiumi ja toiduvalkude. Valige punastest või rohelistest sortidest. Söö köögiviljakapsast salatile või keedetud põhitoiduks.

Rikas vitamiinide A, C ja K sisaldus, kaalium, foolhape, fosfor ja toiduvärvid, on selle eredas rohelises köögiviljas GI väärtuseks 10. Globaalsetel põhjustel on vähesel määral brokkoli söögikord salatalal või sulatatud.

Üldiselt on enamikul toorest köögiviljadest madal glükeemiline koormus. See kehtib salati kohta, mille skaala on GI-s 10. Salat on saadaval mitmesugustes värvides ja maitsetes, millest igaüks omab oma toiteväärtust. Valige jäämäe, romiini, endiivse, arugula, Bostoni, punase või rohelise lehe, meskluni ja vesikonna vahel.

Sibul on ainulaadne kombinatsioon flavonoididest ja väävlit sisaldavatest ühenditest, mis aitavad kaasa selle terava lõhna ja tugevate maitsete ning toiteväärtuse väärtusele. Allium’i või pirnipere liikme sibul annab GI-le 10 punkti. Kasutage sibulat toidu maitsmiseks toiduvalmistamise ajal või salati ülaosas. Sööge neid korrapäraselt, et saada ära palju kasu.

Maitsev ja toitev seened annavad teile olulisi toitaineid, säilitades samal ajal insuliini taseme. Seened on suurepärane vitamiinide D ja B allikas, mangaan, fosfor, magneesium, vask, seleen, tsink, kaalium, valk ja toiduvärvid. Lisaks on seente GI väärtuseks 10.

Bell Peppers

Kapsad

Brokkoli

Salat

Sibul

Seened

Artišokid on ainulaadne ja toiteväärtuslik köögivili. GI-le on 15 skoori, neil on ka vähe süsivesikuid ja hea valik diabeetikutele. Valige rasked, rasked artišokid tihedalt suletud lehtedega.

Oma antioksüdantse võimsuse poolest on tomatid rikkad ka vitamiine A ja C, kaalium, magneesium, kaltsium ja toiduvärvid. Geograafilise tähisega järjestus 15, tomatid ja tomatitooted on madala süsivesikusisaldusega köögiviljad. Sööge tomatid toorelt või lisage neid maitselisse suupisteid ja hautis.

Baklažaan on sügaval lillakas köögivilja, mis kuulub öötähtede perekonda. Nightshade köögiviljad sisaldavad ühendit nimega alkaloide, mis propageerivad tervete närvilihaste impulsse, liigese funktsiooni ja seedetrakti tervist. Oma ainulaadse maitse ja tekstuuriga on baklažaanil GI väärtuseks 15, mistõttu see on madala süsivesikusisaldusega köögiviljad. Baklažaanid on augustist oktoobrini hooajal.

Artišokid

Tomat

Baklazaan