On madala kaaliumiga seotud utit?

Kuseteede infektsioonid – või UTI – võivad olla valulikud kogemused. Ent varajase püügi ajal on UTIs kergesti antibiootikumidega ravitud ja harva eluohtlikud. Teiselt poolt võib kaaliumi madalat taset seostada paljude tõsisemate seisunditega, sealhulgas kroonilise neerupuudusega. Puuduvad tõendid, mis toetaksid ideed, et madala kaaliumitasemega seotud on UTI.

Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on kuseteede infektsioonid tavalised bakteriaalsed infektsioonid, mis mõjutavad naisi 10 korda sagedamini kui meestel. UTId võivad mõjutada teie kuseteede, kaasa arvatud neerude, põie, kuseteede või kusejõu, osa. Valu ja põletustunne urineerimisel, ebamugav lõhnatu uriin, hägune uriin, roosa uriin, vaagnavalu, rektaalne paan, kõhuvalu. Sageli nõutav urineerimine, vähesel hulgal uriini ühekordne transportimine, külmavärinad, palavik, iiveldus ja oksendamine on kuseteede infektsiooni tunnused. Selle infektsiooni ravimiseks peab arst vältima nakkuse levikut teie neerudesse. Tavaliselt diagnoositakse uriiniproov. Kui diagnoosi kinnitatakse, antakse teie infektsiooni puhastamiseks antibiootikum.

UTI-d põhjustavad bakterite levimine teie kuseteediasse. See võib esineda mitmel viisil erinevate riskitegurite tõttu. Olles diabeet, rase, naissoost ja kellel on kuseteede infektsioonid, võib see põhjustada selle haigusseisundi. Seksuaalselt aktiivne – uuel partneril, mitme partneriga, sageli vahekorraga ja vahekorra intensiivsusega – võib suurendada ka UTI-de riski. Uriini pikaajaline hoidmine uriiniga, urineerimisjärgselt pühkimine tagasi ja ees ja teatud rasestumisvastased pillid võivad põhjustada UTI-d.

Kaalium on oluline keha igapäevases toimimises, sealhulgas teie lihasrakkude, eriti südame ja närvide funktsiooni. MayoClinic.com näitab, et kaaliumisisaldus peaks olema vahemikus 3,6-4,8 mEq / L. Kaaliumisisaldus alla 2,5 mEq / L võib olla eluohtlik. Madala kaaliumisisalduse sümptomiteks on väsimus, nõrkus, lihaste krambid, kõhukinnisus ja ebaregulaarne südametegevus. Kaaliumitaset saab mõõta uriini või vereanalüüside abil.

Madal kaaliumis on mitmeid põhjuseid. Kaalium on kõige sagedamini kadunud urineerimisel või seedetraktist mitmete tingimuste tagajärjel. Need seisundid võivad hõlmata kroonilist neerupuudulikkust, toitumishäireid, sealhulgas anoreksiat ja buliimiat, lagustiliste ainete ülemäärast kasutamist, kõhulahtisust, veenipillide kasutamist, oksendamist, diabeetilist atsidoosi, madala magneesiumi taset, ägeda tubulaarse nekroosi ja Cushingi sündroomi.

Kuseteede infektsioon

UTI põhjus

Madal kaalium

Madala kaaliumisisalduse põhjused