On prantsuse leib tervislik?

Teravirühm on mitmete oluliste toitainete, näiteks kiudainete ja B-vitamiinide allikas. Kuid mitte kõik terad ei ole võrdsed. Kuigi täisteratooteid sisaldavad kiu, mida organism vajab tervisliku seedimise jaoks, ei sisalda rafineeritud teravili vähe keegi ega toitu peaks piirduma. Prantsuse leib kuulub sellesse kategooriasse.

Prantsuse leib on üldiselt madala rasvasisaldusega või täiesti rasvavaba. Näiteks Farm Fresh’i brändi leiba sisaldab ainult 0,6 g rasva iga viilu kohta, täidates umbes 2-protsendilise kalorsusega dieedil ligikaudu 1 protsenti igapäevasest rasvasisaldusest. Prantsuse leib on ka madala küllastunud rasvhapete sisaldusega, mida toidust tuleks piirata, kuna see mõjutab “halb” vere kolesteroolitase. Kuna see ei ole kõrge rasvasisaldusega, on see ka mõõdukas kalorite lõikes, kusjuures iga viil on 92.

Kuigi Prantsuse leib ei sisalda suures valgusisalduses, sisaldab see mõningaid, 3,8 g Farm Fresh’i leiba. Kui vaatate oma kehakaalu, on valk olulisel kohal, hoides teid rahulikult pärast söömist ja pika aja jooksul toidu maha hoidmist. Kui sa sööd oma prantsuse leiba mõne tailihaga, näiteks kalkuni rinnaga või mõne madala rasvasisaldusega juustuga, siis suurendate valgusisaldust veelgi.

Kuna Prantsuse leib on rafineeritud, sisaldab see vähe kiudaineid, mis sisaldavad vaid 0,8 g ühes Farm Fresh prantsuse leiba ühes viilu või ligikaudu 3 protsenti igapäevasest väärtusest, mis põhineb 2000-kalorist toidul. See muudab selle tervislikumaks valikuks kui terve leiba. Fiber mängib olulist rolli kehakaalu reguleerimises, kuna see hoiab toiduna pärast söömist maos toitu ja loob täiuslikkuse. Samuti mängib ta rolli vere kolesterooli ja veresuhkru reguleerimisel.

Prantsuse leib ei sisalda nii palju vitamiine ja mineraale, vaid 6 protsenti raua igapäevasest väärtusest ja 1% kaltsiumi päevasest väärtusest Farm Fresh prantsuse leiba viiluosas. Siiski sisaldab see küllalt suures koguses naatriumi, mis sisaldab 9 protsenti päevasest väärtusest ühes tükis või 208 mg. Enamik ameeriklasi tarbib töödeldud toidust liiga palju naatriumi, nii et seda tuleks piirata nii palju kui võimalik.

Rasva

Valk

Fiber

Vitamiinid ja mineraalid