On suhkruvaba jell-o gluteenivaba?

Tavaliselt on koogid, küpsised ja pruunid asjad, mida peate gluteenivaba dieedi vältimiseks vältima. Te ei arva, et želatiin-magustoidud on midagi, mille peate ka vahele jätma. Kuigi suhkruvaba Jello-Ol puudub gluteenirikas koostisosa, nagu nisu, pole seda ikkagi gluteenivaba. Kuigi see ei pruugi teid üldse häirida, võivad Jell-O võimalikud gluteeni jäljed teie kõhtu tekitada.

Suhkruvaba Jell-O koosneb peamiselt želatiinist. Tootja lisab toiduvärviga visuaalseks kaunistuseks, samuti mitmed maitsmisained. Regulaarsel Jell-O-l on magusainena suhkur, mis muutub suhkruvaba sordidena kunstlikuks magusaineks (tavaliselt aspartaamiks). Ükski neist koostisosadest ei sisalda otseselt gluteeni. Kuid Jell-O tootja Kraft ei kinnita, et Jell-O tooted on gluteenivabad. Ettevõte väidab, et mõned selle värvaine ja lõhna- ja maitseaine koostisosad pärinevad tarnijatelt, kes ei märgista alati kõiki gluteenisisaldust. Nii et kui lõplik Jell-O toode on tõenäoliselt gluteenivaba, pole see tagatud.

Seadmed, mis töötlevad neid värvaineid ja lõhna- ja maitseaineid, toodavad mitut liiki tooteid. On tõenäoline, et mõnel ajal tootmise ajal töötleb taim midagi nisu-, rukki, otra või muu gluteeniga täidetud tera. Gluteeni jäljed võivad jääda seadmetest maha, võivad õhku käia, kui tuul tõuseb või saab üle minna teisele kohale, kui töötaja puudutab mitut toodet. Need stsenaariumid põhjustavad ristsaastumist, kus gluteenivaba toitu, sealhulgas Jell-O värvi ja maitseaineid sisaldavad toidud on saastunud gluteeniga.

Kuna suhkruvaba Jell-Ol puudub selge teravilja koostisosa, ei pruugi see teie soolestikus mingit toimet avaldada. Kui te olete gluteeni suhtes väga tundlikud, vältige siiski kõiki Jell-O-tooteid, kaasa arvatud suhkruvaba sordid. Vastasel juhul, kui te sööte želatiin-magustoidu, võib teil olla gluteeni talumatusest tingitud valulik krambid, gaas ja kõhupuhitus. Võib isegi kogeda kõhulahtisust, lihtsalt alla neelates minimaalset gluteeni.

Olge tähelepanelik, kui olete toiduga kokku puutunud. Koostisainete nimekirja lugemine ja terade otsimine on teie esimene prioriteet. Mõnikord on need loendid pikkad, nii et tootjad saavad oma pakenditel eritingimusi panna. Kui tootel on vähem kui 20 miljondikku gluteeni miljoni kohta, võivad toidukaupade tootjad etiketile lisada gluteenivaba, gluteenivaba, gluteenivaba või gluteenivaba, märgib USA toit ja Ravimiamet. Need laused on teie märgid, et toit on teie jaoks ohutu.

Probleemsed koostisosad

Seedetrasside saastumine

Toime teie soolestikus

Lugeda sildid hoolikalt