On tavaline jogurt või kodujuust teile parem?

Kui te ei saa otsustada, kas olete jogurt või kodujuust meeleolukas, võite lõhkuda, valides kõige enam toitainetega. Sellisel juhul on selge võitja tavaline jogurt. Nad on mõlemad head kaltsiumi ja vitamiin B-12 allikad, kuid kodujuust jääb teiste vitamiinide ja mineraalide puhul maha.

Makrotoitainete võrdlus

Vastavalt madala rasvasisaldusega jogurtipulbrile on 154 kalorit 1 tassi serveerimisel, võrreldes 194-kaloriga madala rasvasisaldusega kohupiimaga, vastavalt Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi rahvuslike toitainete andmebaasile. Madala rasvasisaldusega kohupiim on proteiinis suurem: ühes tassil on 27 grammi valku, mis on kahekordne kogus tavalises madala rasvasisaldusega jogurtites. Kuid 1 tass lihtsat madala rasvasisaldusega jogurtit sisaldab endiselt umbes ühte neljandikku teie soovitatavast päevasest proteiinist ja kreeka jogurt on umbes sama palju valku kui kodujuust. Lihtsas madala rasvasisaldusega jogurt sisaldab 17 grammi süsivesikuid 1 tassi serveerimisel, võrreldes ainult 8 grammi madala rasvasisaldusega kohupiimaga. Te ei saa kiudu ühestki tootest.

Rasvasisalduse loendused

Kodujuust sisaldab rohkem rasva kui tavaline jogurt. Üks tass tavalisest madala rasvasisaldusega jogurt sisaldab 4 grammi rasva, võrreldes madala rasvasisaldusega kohupiimaga 5,5 grammi. Täiskasvanud rasvjuustujuust või tavaline jogurt suureneb ligikaudu 4 grammi võrra, kui see on valmistatud täispiimast. Nii rasvavaba jogurti kui rasvavaba kodujuustul on vaevumärgatav rasvasisaldus. Tervislikum on vältida täispiimatooteid, kuna need on palju kõrgemad küllastunud rasvadest, mis võivad kaasa aidata koronaararterite haigusele.

Peamised vitamiinid ja mineraalained

Lihtne jogurt ja kodujuust on mõlemad suurepärased vitamiin B-12 allikad. Vastasel korral annab tavaline jogurt ligikaudu kaks korda rohkem kaltsiumi, magneesiumi, tsinki ja vitamiini B-6. Kaaliumis on ka kolm korda rohkem. Kodujuust on endiselt rikkalikult kaltsiumiallikas, kuid sellel on vähem kui 10 protsenti soovitatud dieettoetusest teistele toitainetele. Kui nad on valmistatud täispiimast, pakuvad nad mõlemad A-vitamiini, kuid see on ammendatud, kuna rasv eemaldatakse, nii et rasvavabad ja madala rasvasisaldusega kaubamärgid ei sisalda A-vitamiini, kui nad ei ole rikastatud. Kui te ei osta rikastatud marki, ei võta tegi ka jogurti või kodujuust D-vitamiini.

Toitained, mida vaadata

Kontrollige naatriumiga ostetud jogurti ja kodujuust. Sa saad 172 milligrammi 1 tassi tavalist madala rasvasisaldusega jogurt. Sama osakaal madala rasvasisaldusega suhkrumaistas on 746 milligrammi või peaaegu pooled 1500-päevasest annusest, mida soovitab Meditsiiniinstituut. Isegi ilma magusate lõhna- ja maitseaineteta on tavalisest jogurtist kahekordne suhkru kogus – laktoosina – mis on tüüpiliselt kodujuust. Probiootikumid ei ole toitaineid, kuid need on teineteisest erinevus. Kodujuust võib sisaldada mõnda probiootiat, kuid see ei ole teada, et pakkuda elusaid ja aktiivseid bakterikultuure, mida saate enamikust jogurtipargist. Need elusad bakterid suurendavad teie jämesooles terveid baktereid ja toetavad teie immuunsüsteemi.