Õrn harjutusi on raske tõsta

Rotatuuri mansett koosneb lihaste ja kõõluste rühma, mis ümbritsevad õlad. Võib esineda valu ja raskusi käe tõstmisel ja pööramisel kõõluste vigastustega. Rootori manseti kõõluste vigastused võivad tekkida kulumise, löögi õlgade mõjutamise või käe kordamise teel ülespoole. Töötlemata vigastused võivad viia külmutatud õlguni, põhjustades pidevat valu ja liikumisulatuse suurenenud piiri.

Rotatuuri manseti lihased ja kampsunid

Rotatuuri mansett koosneb subcapularis, supraspinatus, infraspinatus ja teres alaealine. Need lihased ja vastavad kõõlused toimivad, et hoida õlaliigesid stabiilsena ja aidata kätt pöörlema. Valu käes tõstmisel on rotatsiooni manseti põletik või kahjustus. Surraspinatus kõõlused on kõige haavatavamad selle asukoha tõttu. Põletiku korral surub supraspinatus luude vahel kokku, mis põhjustab kroonilise põrutusseisundi sündroomi. Väike vedeliku täidetud kott või bursa, mis toetab supraspinatuutsõrestikku, võib samuti kahjustada, põhjustades bursiiti. Tundub kõõluse arengut, kui ravimata.

Rotatuuri manseti vigastused

Raskete esemete tõmbamine, juuste, juuste korrastamine ja unetamine mõjutatud õlas võib põhjustada valu ja valulikkust. Lihase nõrkus ja püsiv valu, minimaalse käe liikumisega, võivad näidata roteeruva mansetiõlaste põrkumist ja tõsist kahjustamist. Sportlikud tegevused, nagu tennis, squash ja pesapalli pitching, võivad põhjustada halva asendi, kulumise ja korduvaid liigutusi, mis võivad põhjustada pöörleva manseti vigastusi, raskete esemete tõmbamist või õlgadele rasket löömist.

Füsioteraapia

Kasutage jääpaketi, et vähendada rotaatorliigendi vigastustega seotud põletikku ja valu. Samuti soovitatakse kasutada mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid ja puhata. Kortisooni süstid võivad olla osa ravist juhtudel, kus valu on häiriv, kuigi MayoClinic.com hoiatas, et see võib põhjustada liigesekõhre, närvikahjustust, kõõluste purunemist ja nõrgenemist ning süstekoha ümbritsevate pehmete kudede ja naha hõrenemist . Kortisooni süstid on igal aastal piiratud vähemalt kolme kuni nelja laskuga, et minimeerida neid riske. Füsioteraapia võib aidata roteeruva manseti vigastuste juhtimist, kuna see aitab tugevdada lihaseid, suurendada liikumisvõimalust ja vältida külmutatud õlgade arengut. Ravimeid võib enne füsioteraapiat manustada, et vähendada põletikku ja vähendada valu.

Rotatuuri manseti kirurgia

Supraspinatus-kõõluse pisarad võivad tekkida konstantse ja pikema hõõrdumise kaudu luumurrude vastu. Sellistel juhtudel võib kirurgia olla võimalus, millele järgneb füüsikaline ravi, et edendada paranemist ja rehabilitatsiooni.