Põlvevalu pärast sügisel

Kukkumisest tingitud põlvevalu võib näidata ägedat, mitte kroonilist põlvekahjustust. Teie põlvevalu võib aidata teie arstil määrata teie vigastuse olemust ja raskusastet. Enne ravi alustamist peab teie arst teie vigastust täpselt diagnoosima. Kuigi te ei tohiks ise diagnoosida, võib teie põlvelihma mõistmine aidata teil oma arstile anda selge ülevaate vigastusest.

Funktsioon

Põlvel on peamiselt liigendühendus, mille esmaseks funktsiooniks on painutamine ja sirgendamine, painutamine ja pikendamine. Põlveliiges on võimalik ka külgsuunas ja pöörlevaid liikumisi. Kukkumine võib põhjustada mis tahes nimetatud liigutuste ülevoolu, mis võib põhjustada pisaraid või luumurrud. Arstid esitavad tihti küsimusi teie kogetud sügisel. Teie kehaline asi kukkumise, põlve väljanägemise ja valu tekkimise ajal annab vihjeid vigastuste tüübile.

Omadused

Teie põlvedel on neli sidemeid, mis ühendavad sääre luju oma jalajoonele, selgitab Mayo Clinic. Sõltuvusest tingitud vigastusi iseloomustab kohe valu, mis intensiivistub põlve kõndides või painutamisel, hüppelaud, tunne, et põlve võib pandata, ja suutmatus kanda kaalu. Sügis võib mõjutada ka meniski, C-kujulise kõhre põlve taga. Menisatsipõletikku iseloomustab valu, paistetus, mis tekib 24-26 tunni jooksul pärast vigastust ja võimetust põlveliigese laiendamiseks.

Identifitseerimine

Perearstide veebisaidi spetsialistid selgitavad sümptomeid, mis on seotud põlvevalu pärast. Deformeeritud ja paistes põlves võib esineda murd või sisemine sideme pisar. Valud, mis pärast trepist ronimist või pärast pikki istujaid võib intensiivistada, võivad näidata röstitud kõhre või sidemeid. Seljavalu võib põlve tagaküljel olla rebenenud vasakusse liigest tingitud sümptom.

Ravi

Ravi peab olema iseloomulik valule ja vigastusele. Teie arst võib määrata röstitud kõhrele põletikuvastase ravimi ja puhata, jää, tihendus ja kõrgus rebenenud vasakpoolse rindkere jaoks. Keskmise tagaosa põlveliigese teed vajavad puhkeid, kuid harva operatsiooni. Varasemate sillakujuliste vigastuste korral on tavaliselt vajalik kirurgiline parandamine. Enne kirurgiasjärgset perioodi kasutage puhkust, jää tihendust ja kõrgust. Vail Valley (Colorado) meditsiinikeskuse kehaspetsialistid nõuavad, et asetate padi, mida kasutatakse jalgsi all, mitte põlve all. Padi asetamine põlve alla hoiab jalgu püsivalt painutatud asendis, mis võib edasi lükata jalgade laiendamise võimalust.

Ennetamine / lahendus

Mitmed stsenaariumid muudavad sind kukkumise suhtes tundlikumaks. Bursiit, krooniline põlvekahjustus, on sageli seotud ülekasutamisega. Sellest tulenev turse võib muuta teie liikumismustreid, muutes vigastuste tekitamise vältimatuks. Vanuse alanemisega seotud tasakaaluvõime suurendab languse tõenäosust ja jäseme lihaste tasakaalustamatus võib põhjustada põlve ebastabiilsust. Vigane sportlik liikumismustrid suurendavad ka põlve vigastuse tõenäosust. Näiteks Vermont’i suusahaiguse organisatsioon tuvastas potentsiaalselt ohtlikke olukordi, mis hõlmavad suusatamist suu taga keha taga ja üritavad püsti tõusta, alles pärast langemist. Vigastuste tekitamise vältimine aitab vältida ülemäärast kasutamist, tasakaalustada harjutusi, korrigeerida jalalihaste tasakaalustamatust ja osaleda sportlikus spordivõistluses.

Põlveliikumise langus võib tähendada tõsist kahju ja seda ei tohiks kunagi eirata. Lihtsalt pihusti rakendamine ja regulaarsete spordialaste tegevuste jätkamine ei muuda valu ära. Konsulteerige arstiga niipea kui võimalik.

Hoiatus