Proteesipuhastusvahendite koostisained

Et vältida rasketes probleemides nagu põletikumõju või seennakkused – rääkimata hingeõhku kena ja värske säilimise – õige hambaproteeside hooldus on võtmetähtsusega. Tüüpiline proteeside raviskeem hõlmab harjamist, leotamist ja harjamist uuesti. Hambaproovide puhastusvahendid – mis tavaliselt tulevad kihisevate lahustuvate tablettide kujul – tapavad baktereid, eemaldavad plekke ja aitavad proteesid säilitada oma elastsete omaduste olemasolu. Selleks toetuvad nad paljudele aktiivainetele.

Tavaline naatriumvesinikkarbonaat

Tuntud ka söögisoodadena. Naatriumvesinikkarbonaat toimib tavaliselt proteesi puhastusvahendite, sh poe-brändi toodete ja selliste tuntud tootjate nagu Polident, aktiivse koostisosana. See valge pulber annavad lahustuva proteesi puhastamiseks nende füüsilise kvaliteedi ja puhastab proteesid, leelistab vett. Naatriumvesinikkarbonaat, vastavalt GoodGuide.com-le, on ohutu ja mittetoksiline koostisosa.

Naatriumhüpokloriti alternatiiv

Tavaliselt on 0,05 kuni 2 protsenti kontsentratsioonis naatriumhüpokloriti, mida tuntakse tavaliselt valgendina, ka mõnede hambaproteeside puhastusvahendid. See keemiline ühend töötab peamiselt desinfektsioonivahendina, kuid tal on ka valgendamine ja plekieemaldamine. Kuigi naatriumhüpoklorit ilmub mõnikord joogivette, hoiavad briti dentaaltugevuse tervishoiu fond ja Ameerika hambaarstide ühendus proteeside kandjaid valgust sisaldavate toodete kasutamisest, sest see võib nõrgeneda ja katkestada proteesid. Sellegipoolest toodavad sellised tootjad nagu Cepacol, Corega ja Polident selle koostisainega puhastusvahendeid.

Muud koostisosad

Kokkupandav sidrunhape esineb sageli ka hambaproteeside puhastites, nagu ka lõhnaaineid, värve ja maitsvaid asju, nagu piparmünt, hõbe või mentoolõli. Peale puhastus- ja pleegitusainete kombinatsiooni sisaldavad proteesipuhastusvahendid tavaliselt ensüüme, detergente ja pindaktiivseid aineid, millest viimane aitab vähendada pindpinevust lahustunud vedelikes. Hambaarst Dr. Mark Burhenne soovitab vältida proteesiga puhastusvahendeid koos persulfaadiga, mis võib põhjustada allergilisi reaktsioone, mis põhjustavad koekahjustusi, ärritust, vererõhu probleeme või hingamisprobleeme.

Veel rohkem kaaluma

Keerupõhiste puhastusvahendite alternatiivina soovitab dr Burhenne oma proteeside leotamist lihtsas veepõhises lahuses ja mõnede õlipõhiste kastmelseebide pritsmetega. Esitage kindlasti oma proteesid elektrilise hambaharja ja natuke hambapastaga, kui vaja. Apteekides otsige hambaproteeside valmistamiseks hambaproteeside valmistamist, mis näitab efektiivsust tõendavate uuringute ja ohutute koostisosade olemasolu. Enne hambaarsti leotamist pehmete vooderdiste või metallkomponentidega pehmendamiseks mingisugust puhastusvahendit.