Seedehäired mandlitega ja kašupähklitega

Üleannustamise sügavuse või ebamugavustunde tunne ülemisest rinnakarbist on üldine liiga ületamise või söömise tagajärg, kuid kui teil tekivad need sümptomid iga kord, kui võtate mandleid või kašupäid, võib teil esineda veel seedetrakti haigus. Seedetraktide seedetraktist tingitud seedetrakti häired hõlmavad puumähkide allergiat ja gastroösofageaalset reflukshaigust või GERD-i. Vältige mandleid ja kašupähkleid, kuni võite oma arstiga rääkida.

Neelatus on määratletud

Neelatus võib esineda tavaliselt teie mereväe ja rindkere vahelisel ajal ning võib tunduda, et olete täis ka pärast väikese koguse toitu. Vastavalt riiklikule seedetraktihaiguste teabekeskusele on seedehäired tekkinud erinevatel põhjustel, näiteks söövad vürtsikas toitu, haavandeid või vähki. Neelatus on tingitud sellest, et maohaagid tulevad tagasi söögitorusse, mis põhjustavad põletust, valu ja ebamugavustunnet. Kui teil tekivad need sümptomid alles pärast mandlite ja kašupäid söömist, võite olla nende pähklite suhtes allergiline.

Nut Allergy

Mutterne allergia põhjustab põletikku seedesüsteemis ja teistes kehaosades. Mandlid ja kašupähklid on klassifitseeritud puuviljadega ja võivad põhjustada pähklite allergia. Puuviljalõhna allergia ajal reageerib immuunsüsteem pähkli valkudele, nii nagu nad võiksid kehale kahjustada. Keha reaktsioon on kaitsta ennast, tekitades immunoglobuliini E või IgE antikehi, vastavalt KidsHealthi veebisaidile. Antikehad on haigusevastased ained, mida organism kasutab nakkuse ja nakkushaiguste eest kaitsmiseks. Kui IgE antikehad sisenevad vereringesse, tekitavad teised rakud selliseid kemikaale nagu histamiin, mis põhjustab põletikku.

Allergiaühendus

Teie seedehäired on kõige tõenäolisemalt seotud allergilise reaktsiooniga, sest sümptomid on kindlad puu pähklitele, mitte kõikidele pähklitele. Histamiini suurenenud kogus seedetraktis põhjustab söögitoru, peensoole ja mao põletikku. See võib põhjustada seedetrakti happeid, mis varjavad ja mõjutavad teie kõri ja ülemise rindkere piirkonda. Puumähkide allergia põhjustab teisi sümptomeid, nagu näiteks sinusopressioon, astma, kõhulahtisus, oksendamine, iiveldus ja kõhuvalu.

GERD

GERD on krooniline seedehäire, mis võib MayoClinic.com-i andmetel põhjustada seedehäireid regulaarselt sulgurlihase tõrke tõttu. Sümptomite raskusaste erineb iga inimese seas ja mõned toidud võivad teie sümptomid käivitada rohkem kui mõni teine ​​sama seisundiga inimene. Vältige mandleid ja kašupähkleid, kui teil tekib pidev seedehäire ja teil on diagnostika GERDiga.