Südame löögisageduse suurenemine ja raputamine

Internetis saadaval olev meditsiiniline teave on teie jaoks hõlpsasti kasutatav mitmesuguste haigusseisundite ja sümptomite leidmiseks ja täpselt, mis teie kehas valitseb. See kehtib südame löögisageduse ja süvenemise episoodide kohta, kellel on ühised riskifaktorid vähesel määral. Sellest hoolimata on soovitatav konsulteerida arstiga, et kinnitada ükskõik milliseid järeldusi teete ise.

Purunemise sümptomid

Burpimine on gaas, mis tekib maos keemiliste protsesside tõttu, mis lagundavad toitu ja vabastavad gaasilisi kõrvalsaadusi. Selle tagajärjel võite märgata seedehäireid kõhus või kõhuvalu, mis on põhjustatud maos laienevatest gaasidest. Enne purgustamist ja gaasi väljaheitmist võib ka teie söögitoru näha gaasi.

Suurenenud südame löögisageduse sümptomid

See südame löögisagedus, mis suureneb, peaks olema märgatav, kui asute või seisate kohtades, kus teil peaks olema puhkepeetus. Süda võib tunduda nii, nagu see on fluttering või hüperaktiivne, ja teil võib tekkida peapööritus, pearinglus või kannatab õhupuuduse all. Raskematel juhtudel on rindkerevalu võimalik ja võib tekkida minestamine.

Riskid

Burping ei sisalda pikaajalisi terviseriske. Selle haigusseisundiga seostatavad kõige raskemad riskid on ebamugavustunne kõhus ja sotsiaalne piinlikkus, kuna see on kergemeelsus. Teiselt poolt võib ebakorrapärane südametegevus avaldada MayoClinic.com-i andmetele mitmeid negatiivseid tagajärgi, sealhulgas sagedased minestusvoorus, südamepuudulikkus, verehüübed ja isegi äkksurm.

Suhe

Riiklikud terviseinstituudid ja MayoClinic.com nimetavad iga suitsetamist kui mõjutav faktor, mis suurendab vastavalt gaasi- ja puhkevõimalusi ning südame löögisagedust. Stress ja ärevus võivad samuti suurendada teie väljaõppemise võimalust ja need võivad põhjustada südame löögisageduse lühiajalist suurenemist – kuigi nende mõjudest tingitud südame löögisageduse suurenemine pole pikemas perspektiivis suurenenud.

Kaalutlused

Kui te ei suuda kindlaks määrata teie südame löögisageduse suurenemise või selle puhkemise põhjust, on soovitatav konsulteerida arstiga. Mõnel juhul võivad teie sümptomid ja füüsiline heaolu mõjutavad tegurid olla ja professionaalne hinnang võib olla vale. Kuigi mädanemine on vähene seisund, mis tavaliselt ei vaja ravi, tuleb südame löögisagedust tõsiselt võtta. Konsulteerige arstiga, et teada saada, mis põhjus võib olla, ja toimingu käigust.