Tähelepanelik lisamine dieeti

Tähelepanu defitsiidi / hüperaktiivsuse häire tähelepanelik alatüüp ADD / ADHD algab tavaliselt enne 7-aastaseks saamist. Selle seisundiga lapsed võivad püsida, keskenduda ja jälgida. Koolitöö võib olla räpane või lõpetamata. Muude märkide hulgas võib laps tunduda nii, nagu ta ei kuula, oleks kergesti häiritud ja tal on organiseerimisega probleeme. Arstid soovitavad tihti stimuleerivaid ravimeid, kuid toitumine võib samuti aidata, mõnikord vähendades või kaotades vajadust ravimite järele.

Feingold Dieet

Feingoldi toitumine on tuntud ja vastuoluline võimalus. Mõned väidavad, et see töötab vaid väikese osa lastega koos ADD / ADHD-ga, kuid dr Kathi J. Kemper kirjutab “Loomulikult vaimsele tervisele”, et uuringud on näidanud märkimisväärset paranemist kuni 73% -l teemadel. Feingoldi dieet välistab teatud sünteetilised maitsed ja värvid, teatavad säilitusained ja kunstlikud magusained. Toit algab kõikide salitsülaati sisaldavate toitude, nagu õunad, mandlid ja viinamarjad, eemaldamiseks, lisades need seejärel korraga reaktsioonide kontrollimiseks. Üldine väärarusaam on see, et Feingold keelab suhkru, kuid tegelikult võimaldab see toitumine seda.

Suhkru piirang

Kuigi 12 topeltpimeuuringuga uuringutest järeldati, et suhkur ei põhjusta hüperaktiivsust ega muid ADD / ADHDga seotud probleeme, on paljud vanemad arvamusel, et suhkru ja kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirupi eemaldamine nende lapse toidust avaldab positiivset mõju käitumisele. Suhkru piiramine võib mõnikord olla muudel põhjustel, Kemper märgib, et paljud lapsed tarbivad liiga palju suhkrut, muutes vähem tõenäoliseks piisava hulga vitamiinirikaste toitude, mis on vajalikud emotsionaalseks terviseks.

Toiduallergia

Kui teie lapsel esineb toiduainete allergiaid, on American College for Advanced Medicine, et nende toidust eemaldamine tema toidust võib täielikult kõrvaldada ADD / ADHDga seotud käitumised. Määrake toiduallergia, eemaldades oma lapse toidust kõige sagedasema probleemsündmuse toidud kahe nädala jooksul, seejärel lisage need ükshaaval ja jälgige reaktsioone. Tavaliste allergeenide hulka kuuluvad nisu, šokolaad, maapähklid, piim, juust, mais, munad ja oder.

Toitained

Bastyri loodustegevuse keskus soovitab ADD / ADHD-le, eriti EPA, DHA, GLA ja linoolhappe jaoks lastele vajalikke rasvhappeid. Allikad on kalaõli, õhtusöödaõli, rasvkalad nagu lõhe, linaseemned, pähkelõli ja tumerohelised lehtköögiviljad. Aminohapped nagu trüptofaan ja türosiin toetavad aju tervist ning neid saab soja, tofu, oad, seemned, kalad, kana, munad ja piim.

Muu

Ginseng võib olla abiks, kuigi seda on põhiliselt uuritud täiskasvanutel. Mitmed uuringud näitasid, et püknogenoolist või männi kooreekstraktist on tähelepanu ja kontsentratsioon oluliselt paranenud. Vitamiinid, eriti B-vitamiin, on hea ajufunktsiooni seisukohalt olulised. Veenduge, et teie laps sööks tervislikku toitu, rõhutades kogu toitu ja jookides palju puhast vett.