Vedel dieet sapipõie kirurgias

Sapipõletik on väike orel, mis paikneb teie maksa paremal. Selle esmane ülesanne on koguda ja kontsentreerida seedetrakti sapi sapi, mille teie maks on teinud. Kuid teie sapipõie ei ole oluline elund ja teie keha võib normaalselt normaalselt töötada ilma selleta. Kui teil on sapipõie operatsioon, soovitab arst tõenäoliselt jälgida vedelat dieeti enne operatsiooni.

Pitsitüvekirurgia

Vastavalt Ameerika Gastrointestinaalsete Ja Endoskoopiliste Kirurgide Ühingu andmetele on sapipõie operatsioon Ameerika Ühendriikides üks kõige tavalisemaid kirurgilisi protseduure. Sapipõie eemaldamise vajadust põhjustab enamasti sapikivid. Need kivid mõnikord blokeerivad sapi voolu, põhjustades sapipõie paisumist, põletikku ja nakatumist. Mõjutatud sapipõie põhjustab kõhuvalu, iiveldust, oksendamist ja seedehäireid. Ravimid ja teie dieedi muutused võivad aidata leevendada mõningaid sümptomeid. Kuid kirurgia on tavaliselt vajalik pikaajaliseks leevenduseks.

Vedeldi dieedi eesmärk

Iga kirurg järgib erinevat operatsioonijärgset protseduuri ja on oluline, et järgite oma arsti rangeid juhiseid parimate tulemuste saamiseks. Mõned kirurgid nõuavad, et enne kirurgilist operatsiooni läbiks selge vedel dieet, et puhastada käärsoole ja piirata jääkide sisaldust sooles. Kuna sapipõie eemaldamine on kõhuõõneoperatsioon, soovid minimeerida võimalikke tüsistusi, hoides oma soolte võimalikult tühjaks. Teie arst otsustab, mitu päeva enne operatsiooni peaksite alustama oma vedelat dieeti.

Toiduvalik

Selge vedel toit koosneb vedelatest toitudest ja jookidest, mis on selged, kergesti seeditavad ja jätavad seedetraktist minimaalseks jäägiks. Valikute hulka kuuluvad vesi, selged mahlad nagu õun või jõhvika, puljong, želatiin, must kohv või tee, puuviljasegu, selged sodasid nagu ingveri ale ja puuviljapunst. Teil on lubatud ka magusaineid, näiteks suhkrut või meest selge vedelale dieedile.

Kaalutlused

Selge vedel toitumine on mõeldud hüdratsiooni ja elektrolüütide tagamiseks, vähendades samas soolestiku jääke. Toit on väga väike kaloreid ja valke ning see ei paku piisavas koguses vitamiine ega mineraalaineid. Te peaksite jälgima puhast vedelat dieeti mõneks päevaks, nagu arst on määranud. On tähtis, et enne operatsiooni säilitaksite hea toitumisvõime, et aidata paranemist ja nakkuse vältimist. See tähendab, et enne selget vedelat toitu peaksite järgima tasakaalustatud toitumist, mis sisaldab toitainerikkaid toite nagu tailiha, puuviljad, köögiviljad, terveid ja madala rasvasisaldusega piimatooteid.