Viigimarjad

Viigimarjad on pikk ajalugu, mis ulatub tagasi Kreeka ja Egiptuse juurde. Viigimarjad olid algselt Lääne-Aasia päritoluga, kuid on levinud kogu Vahemeremaal ja täna on kasvanud päikeselises kliimas Saksamaalt Californiasse. Seal on sadu viigimarju, kuid Ameerika Ühendriikide turul domineerivad neli peamist viigimarjade tüüpi.

Calimyrna

Calimyra viigimarjad on äratuntavad nende roheliselt kollase naha ja merevaigukollase värvusega puu sees. Nad on kasvatatud peamiselt San Diego piirkonnas Californias ja on kõrgelt hinnatud viigimõõtjate seast nende magusa, pähkli maitse. Nende viljelemine on ebatavaline – väikeste tolmeldajate hulka kasutatakse viigimaterjalide tolmimiseks protsessis, mida nimetatakse kaprifikaatoriks, mis annab kalimyra viigimarjad nende erilise maitse. Calimyra viigimarjad on rohkem kergesti riknevad kui teised viigimarjad, neid kuivatatakse ja kasutatakse kondiitritoodetes ja kondiitritoodetes.

Must missioon

Mustad visiooni viigimarjad on nimeks saanud sellepärast, et frantsiisiklased on neid harrastanud oma ülesannetes San Diegos 1769. aastal. Must missioon või lihtsalt “missiooni” viigimarjad on endiselt kasvanud San Diego piirkonnas, kuigi neid võib leida ka soojemates tingimustes Kaguosas. Mustad viigimarjad on äratuntavad nende mustvalge värvusega, pikliku kuju ja roosa “arbuus” värvilise lihaga. Mustad Mission viigimarjad on värske juustu või jogurtiga eriti hästi magusad ja siirupisordid. Neid saab ka kuivatada või süüa värskena.

Kadota

Kadota viigimarjad on iseloomulik heleroheline-kollane välimine nahk ja merevaigukollane liha, mille vilja keskosa levib roosa varjundiga. Kadota viigimarjad edenevad kuuma ja kuiva kliimaga, näiteks Vahemerel. Üldiselt on kadota viigimarjad küpsetamisel ja konserveerimisel tõenäolisem, kuna nad on vähem magusad kui teised sordid ja on loomulikult seemlemata. Kadota viigimarjad on Itaalia datetato viigimarja Ameerika versioon.

Pruun Türgi

Pruunid kalkunid viigimarjad pärinevad Provence’st, Prantsusmaalt, kuid neid võib leida tänapäeval kogu Lõuna-Ameerika Ühendriikides, eriti Lõuna-Californias, kuigi nad on ka kohandatavad külma kliimaga. Pruunid kalkuniliigeseid tuntakse ka San Pedro või mustad Hispaania viigimarjad. Pruunist kalkunite viigimarjad on siledad ja pruun-lilla värvilised, kollakas roosa liha sees. Pruunid kalkunite viigimarjad on magusad ja sobivad värske, kuivatatud või küpsetamiseks ja küpsetamiseks.