Võllide pikkus vastavalt golfi kõrgusele

Õiglase suurusega klubid teevad tööd palli löömiseks kaugele ja otse palju lihtsamaks. Tegelikult, kui teie klubid on liiga lühikesed või liiga pikkad, oodake, et kulutad palju aega töötlemata, punkerdatud ja veega seotud ohtude korral, kui mitte. Nagu klubi varustusvaldkonna guru Tom Wishon selgitab, on teie klubide pikkus, tugipositsioon, valgusfirmad määrava tähtsusega, kui palju ja millised teie kaadrid lendavad. Wishon kirjutab oma veebisaidil: “Kõige tähtsam neist kolmest on klubi pikkus.”

Et määrata oma pikkusega klubide ligikaudne pikkus, peate teadma, kui kallis sa oled ja kui kaugel oma randmed ripub põrandast. Nagu selgitab Golf Components, saate oma randmetoe põranda mõõtmiseks seista tavalise jalanõude või golfipurksega kõvas ja tasasel pinnal. Lõdvestuge oma õlgadel ja lase oma käed rippuma. Mõõda kaugus kohtast, kus käsi vastab teie randmele põrandale.

Standardne golfitööstuse skeem, nagu näiteks The Club Shacki leitud, kasutab teie randmetoega põranda mõõtmist oma kõrgusele, et määrata üldiselt kõige sobivamate klubide pikkus. Näiteks kui teil on 6-meetrine pikk ja teie randme-põranda mõõtmed on 35 tolli, siis oleks sobiv standardse pikkuse juht – 44 tolli terasvõlli juht ja 45 tolli graafi võlli juht. Kui te olete 5 jalga 4 tolli pikkusega ja 35-tolline randmemõõtme mõõtmine, peaks klubi olema üks neljandik tolli pikem.

Klubid, va juhid, saavad järk-järgult lühemaks – kui diagramm näitab 44-tollise terasest võlli draiverit, mõõdab teie 5-rauast 38 tolli ja liiva kiilu 35,5 tolli. Grafiitklubid on pisut pikemad, standardjuht 45 tolli, 5-rauaga 38,5 tolli ja liivakilp 36 tolli. Standardne klubipikkus naistele on üks tolline lühem kui meestel. Kas see klubipikkus on mõtet, on veel üks küsimus. Wishon märgib, et Tiger Woodsil on üldiselt 43,5-tolline draiver, kuna seda on lihtsam kontrollida kui pikemat klubi. Wishon kirjutab oma veebisaidil: “Nüüd, kui Tiger ja tema ülejäänud pooled teavad, et nad ei saa 45-tollise pikkuse pulgaga juhtida, siis millised on võimalused, mida saate teha?”

Klubi pikkuse määramiseks kasutatavad kõrgus- ja randme mõõtekaardid on toorõli, mis ei võta arvesse teie positsiooni, kiikkiirust ega mitmeid teisi tegureid. Parim viis, kuidas saada täpselt sobiva pikkusega klubid teie konkreetsele kõrgusele, nõuab professionaalse klubi sobitamist. Nagu Paul Jaan Newport selgitab “The Wall Street Journalis”, aitab klubi sobitamine nii suurte händikäijate kui ka vähese käekäiguga ning muudab mängu vähem heidetavaks, sest sobivad klubid edendavad tõhusamat kiiget.

Joonistatakse õige kõrgus

Tall ja lühike see

Draiverid ja muud klubid

Peaaegu õige kõrgus